Kosmetologia w Gdańsku

Usługi kosmetyczne cieszą się coraz większym zainteresowaniem ze strony klientów – i mowa już nie tylko o manicure czy oczyszczaniu twarzy, ale o wielu zabiegach upiększających całe ciało. Z tego względu mnóstwo młodych osób decyduje się co roku na studia na kierunku kosmetologia. W WSB w Gdańsku studenci mają szansę nauczyć się wszystkiego, co jest potrzebne do wykonywania zawodu – program kierunku jest układany we współpracy z placówkami medycznymi, gabinetami kosmetycznymi czy hotelami oferującymi usługi SPA&wellness.

Program dostosowany do potrzeb i realiów rynku pracy

Osoby, które wybierają się na studia kosmetyczne, zawsze powinny przed złożeniem aplikacji na daną uczelnię dowiedzieć się, jak wygląda program kierunku. Dobrze, jeśli przewiduje on zajęcia praktyczne i naukę zagadnień dotyczących najnowszych trendów w kosmetologii. Dzięki temu absolwent kierunku z takim programem bez przeszkód poradzi sobie ze znalezieniem pierwszej pracy w branży.

Na przykład na kierunku kosmetologia w Wyższej Szkole Bankowej w Gdańsku program studiów jest dostosowany typowo do potrzeb i realiów rynku pracy. Uczelnia oferuje dużą ilość zajęć praktycznych odbywających się w nowoczesnych pracowniach kosmetycznych. W konstruowaniu programu uczestniczą partnerzy z zewnątrz, czyli osoby prowadzące gabinety kosmetyczne, studia medycyny estetycznej, przedstawiciele hoteli i innych firm, które zatrudniają profesjonalnych kosmetologów.

Co obejmuje program studiów?

Studenci kierunku Kosmetologia na WSB poznają podstawy anatomii człowieka, biologii i genetyki, biochemii czy mikrobiologii. Oprócz tego mają mnóstwo przedmiotów kierunkowych, takich jak m.in. kosmetologia estetyczna, receptura kosmetyczna, substancje aktywne kosmetyków, aparatura i farmakologia w kosmetologii, a także dermatologia czy kosmetologia pielęgnacyjna. Nie zabrakło również przedmiotów o wymiarze praktycznym, nawiązujących do aktualnych trendów i wykonywania zabiegów – czyli zajęć poświęconych „eko” kosmetykom, metodom i technikom biorewitalizacji skóry, kosmetologii estetycznej, SPA&wellness czy podstawom chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Dodatkowo studenci zdobywają też podstawą wiedzę z zakresu fizykoterapii i żywienia człowieka. Pełny program można znaleźć na stronie https://www.wsb.pl/gdansk/studia-i-szkolenia/studia-i-stopnia/kierunki-i-specjalnosci/kosmetologia.

Czego można nauczyć się w trakcie studiów?

Studenci kierunku kosmetologia w WSB w Gdańsku nauczą się przede wszystkim odpowiednio planować i wykonywać zabiegi kosmetyczne, ale oprócz tego – analizować skład kosmetyków, doradzać klientom w zakresie prawidłowej pielęgnacji czy prawidłowo posługiwać się sprzętem do wykonywania zabiegów. Co jednak istotne, oprócz tego studenci kosmetologii zostaną też przygotowani do założenia własnej działalności gospodarczej – poznają przepisy prawa i sposoby na reklamowanie swojego biznesu.

Studenci kosmetologii w WSB w Gdańsku będą zatem kompleksowo przygotowani do podjęcia pracy w branży kosmetycznej. Dzięki temu nie powinni mieć problemu ze znalezieniem dobrze płatnego zatrudnienia, zwłaszcza że obecnie popyt na usługi kosmetologów jest bardzo duży – i wszystko wskazuje na to, że w kolejnych latach nadal będzie rosnąć.

Artykuł sponsorowany.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here