Kosmetyki przeciwzmarszczkowe do twarzy - co warto wybrać?

Upływu czasu nie da się zatrzymać, ale starzenie się skóry można znacząco spowolnić. Trzeba przy tym pamiętać, że jeśli chce się wyglądać młodo, trzeba odpowiednio wcześnie zacząć przeciwdziałać zmarszczkom, gdyż zdecydowanie lepiej jest im zapobiegać niż je leczyć. W profilaktyce zmarszczek znaczenie mają różne czynniki, ale niebagatelny wpływ ma stosowana pielęgnacja.

Kosmetyki dostosowane do wieku

Można spotkać się z opinią, że starzenie się skóry zaczyna się po 25. roku życia i wtedy trzeba zacząć dbać o skórę pod kątem zapobiegania zmarszczkom. Nieraz jednak zmiany starzeniowe, na przykład pod oczami, mogą pojawiać się wcześniej, na przykład u osób, które dużo się opalają czy palą papierosy.

Trzeba zatem zwracać uwagę, by stosować silnie nawilżające i odżywcze kremy. Po 25. roku życia zaś można stosować specjalne kosmetyki dedykowane dla osób w tej grupie wiekowej. Warto kierować się kryterium wieku przy kupowaniu kosmetyków, gdyż uwzględniają one potrzeby, które na tym etapie życia ma skóra. Kosmetyki dla młodej cery oferują oczywiście słabsze działanie, a im wiek późniejszy, tym ich działanie jest silniejsze.

Komplet produktów

Kiedy chce się skutecznie chronić skórę przed zmarszczkami, trzeba ją intensywnie pielęgnować. W tym celu niezbędne jest używanie kremów na dzień i na noc (koniecznie muszą to być osobne preparaty!), masek, a także kremów pod oczy i serów. Żadnego z tych preparatów nie można pominąć, gdyż każdy ma własne działanie i rolę do spełnienia:

krem na dzień nawilża i chroni skórę – przed działaniem szkodliwych czynników oraz wolnych rodników,

krem na noc umożliwia skórze regenerację, gdyż to właśnie w nocy, w czasie snu, w skórze zachodzą procesy regeneracyjne,

maski mają bogatszy skład niż kremy, silnie odżywiają, nawilżają, oczyszczają skórę, a nawet mogą ją napinać,

– sera to silnie skoncentrowane preparaty, których działania inne kosmetyki, mające słabsze stężenie składników aktywnych, nie zastąpią.

Należy używać ich bardzo sumiennie, a także oczywiście zwyczajnie dbać o skórę, tj. o jej systematyczne oczyszczanie i złuszczanie, dbając, by używane do tego kosmetyki nie wysuszały jej. Bardzo ważne w profilaktyce zmarszczek jest bowiem zadbanie o nawilżenie skóry – gdy jest ona wysuszona, o wiele szybciej się starzeje.

Ważna pielęgnacja okolic oczu

Chcąc zachować młody wygląd, trzeba szczególnie dbać o okolice oczu. Zwykle to właśnie w tym miejscu oznaki starzenia pojawiają się jako pierwsze, a jeśli nie chce się do tego dopuścić, trzeba zaopatrzyć się w dobry krem pod oczy. W młodszym wieku może to być po prostu kosmetyk o silnym działaniu odżywiającym, gdyż skóra pod oczami jest bardzo cienka, wiotka i podatna na tworzenie się zagięć oraz zmarszczek. Potem zaś niezbędne jest wybranie kosmetyku o działaniu przeciwzmarszczkowym, na przykład ze śluzem ślimaka.

Specjalistyczne kosmetyki przeciwzmarszczkowe

Temat przeciwdziałania starzeniu jest niezwykle ważny dla kosmetyki i farmacji, toteż w sprzedaży pojawiają się ciągle nowe, wysoko wyspecjalizowane kosmetyki zapobiegające zmarszczkom oraz mające je wygładzać. Warto je wybierać, dostarczając swej skórze cennych składników.

Dobrym wyborem są na przykład kremy-wypełniacze, które pozwalają na wypełnianie zmarszczek porównywalne do tego, jakie dają zabiegi z kwasem hialuronowym. Dużą popularnością cieszą się też kosmetyki z tym składnikiem. Wiąże on w skórze cząsteczki wody, dzięki czemu staje się ona bardziej nawilżona, a więc mniej podatna na zmiany starzeniowe, a także jędrniejsza. Również kremy ze śluzem ślimaka są chętnie wybierane, co świadczy o ich dużej skuteczności.

Wysoko zaawansowane produkty mogą nawet dawać skutki porównywalne z zabiegami medycyny estetycznej, ale jeśli chce się zagwarantować sobie, że obietnice producenta się spełnią, trzeba oczywiście sięgać po produkty z wyższej półki, także cenowej. Tanie kosmetyki zawierają tanie składniki, zwykle więc ich możliwości są ograniczone. Droższe kremy czy maseczki zazwyczaj zaś działają doskonale.

Źródło: http://psl.mazowsze.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here