Najchętniej sięgamy po książki podczas urlopu, gdyż relaks sprzyja czytaniu. To świetna okazja, aby nieco nadrobić zaległości z kilku miesięcy. Najczęściej wybierane są kryminały, powieści sensacyjne oraz proza obyczajowa, a także rozmaite bestsellery. Oto popularne powieści, które warto zabrać ze sobą na wakacje.

Wartka akcja, malownicze opisy, żywe dialogi – to najważniejsze cechy powieści, które zabieramy ze sobą na urlop. Zwykle mają nam umilić czas i pozwolić na chwilę relaksu, a także zapewnić porządną porcję rozrywki. Zwykle sięgamy po te przyjemne w lekturze, ale jest też wielu zwolenników kryminałów i sensacji, o których też nie zapomnieliśmy, przygotowując to zestawienie.

Nieważne, czy spędzamy urlop nad morzem, w górach, czy może w jeszcze innym miejscu, zawsze warto spakować kilka dobrych książek. Jest ich naprawdę wiele, ale wybraliśmy tylko kilka – akurat tyle, ile spokojnie zmieści się w każdym bagażu. Sprawdziliśmy, które powieści zabieramy na urlop najczęściej – oto nasz TOP 3.

Mariusz Czubaj – „Dziewczynka z zapalniczką

Jedną z książek, które wciągają niemal od razu, jest najnowsza powieść sensacyjna Mariusza Czubaja. Kryminał charakteryzuje się świetnie skonstruowaną fabułą, przemyślanymi dialogami oraz intrygami. Dla miłośników gatunku to pozycja obowiązkowa, podobnie jak inne tytuły, m.in. „Kołysanka dla mordercy” czy „Zanim znowu zabiję”. W końcu Czubaja nie bez powodu uznano za kontynuatora najlepszego czarnego kryminału, a serię z Rudolfem Heinzem uznaje się za klasykę gatunku.

Tym razem Heinz rozpoczyna śledztwo na zlecenie lokalnego gangstera, gdy emerytowany policjant zostaje odnaleziony martwy. Sprawa od początku nie jest prosta, a z biegiem wydarzeń jedynie się komplikuje. Ponadto powracają wydarzenia sprzed lat, które teraz odegrają kluczową rolę. Dotyczą one morderstwa dziewczynki w czerwonych baletkach, czyli przypadku, którego sprawcy nie udało się ustalić. Intrygująca akcja potrafi wciągnąć na kilka godzin!

Jagna Kaczanowska, Justyna Bednarek – „Ogród Zuzanny”

Kobiety zaczytują się zwykle w powieściach obyczajowych – także na wakacjach. Powieść autorek to historia Zuzanny i Adama, którzy poznali się na studiach, ale nie mogli zostać parą. Adam wyjechał za granicę i ożenił się, a Zuza porzuciła studia i po nieudanym małżeństwie sama wychowuje dziecko. Po trzynastu latach dawni przyjaciele spotykają się ponownie. Historia może brzmieć banalnie, ale napisana jest interesująco, dialogi brzmią bardzo naturalnie, a bohaterowie to postaci z krwi i kości. Wiele chwil wzruszenia i rozbawienia gwarantowane! Na szczęście „Miłość zostaje na zawsze” to pierwszy tom „Ogrodu Zuzanny”, a zatem to nie koniec przyjemnej lektury, gdyż powieść można przeczytać… w jeden wieczór!

Katarzyna Michalak – „Kropla nadziei”

Katarzyna Michalak to jedna z najpoczytniejszych autorek literatury kobiecej. Popularność zdobyła takimi tytułami, jak m.in. „Poczekajka”, „Zachcianek” czy też „Rok w Poziomce”, ale ma na swoim koncie już także wiele innych książek. Cechuje ją lekki i nieco zabawny styl, dzięki czemu jej powieści są idealne na urlop. Dzięki lekturze można przenieść się w inny świat i oddać marzeniom…

„Kropla nadziei” to najnowsza powieść Katarzyny Michalak, a już trafiła na listę bestsellerów. Czytelnicy wiedzą, czego oczekują, gdyż jest to ostatnia część świetnie przyjętej „Trylogii mazurskiej”. Tym razem autorka opisuje dramatyczne wydarzenia, które dotknęły Mateusza, Siergieja i Nataniela. Można uznać je za jedne z najtrudniejszych chwil w życiu…

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here