Łysienie - metody leczenia

Łysienie jest coraz powszechniejszym problemem, z którym muszą zmierzyć się coraz młodsi ludzie. Coraz częściej dotyczy on również kobiet. Jak walczyć z problemem łysienia?

Problem łysienia jest coraz bardziej powszechny i boryka się z nim duża ilość osób. Nie każde wypadanie włosów musi być problemem. Warto pamiętać, że dziennie zdrowy człowiek traci około 100 włosów i jest to jak najbardziej normalne. Problem pojawia się, gdy zaczynamy zauważać przerzedzenia lub wręcz łyse placki na głowie. Wtedy jest to najwyższy czas, by rozpocząć leczenie.

Po pierwsze diagnoza

Przyczyny łysienia mogą być bardzo różne. Dlatego pierwszym krokiem do skutecznego leczenia jest postawienie diagnozy. Klinika włosa Warszawa rozpoczyna leczenie od przeprowadzenia drobiazgowej diagnostyki.

Trichogram jest badaniem, które pomaga ustalić przyczyny łysienia. Polega na pobraniu od pacjenta od 50 do 100 włosów oraz zbadaniu go pod mikroskopem. Wynik badania pozwala określić kondycję włosów.

Kolejnym etapem badania jest metoda fototrichogramu, dzięki której klinika włosa warszawa ocenia stan łysienia pacjenta oraz konkretny rodzaj patologii.

Co dalej?

Znając podłoże problemów pacjenta można zastosować terapie, która będzie skuteczna. Bardzo często początkowym etapem leczenia jest zastosowanie preparatów do użytku wewnętrznego. Leczenie łysienia Warszawa to często zastosowanie preparatów hormonalnych, które są pomocne z leczeniu łysienia. Preparaty te często hamują proces wypadania włosów, a nawet niektóre powodują ich odrastanie.

Innym sposobem leczenia łysienia są metody bardziej inwazyjne, ale przynoszące dobre rezultaty. Taką metodą może być terapia laserowa. Przeszczep włosów Warszawa bądź wszczepienie implantów to skuteczne metody, ale bardziej kosztowne.

Warto pamiętać, że przeszczep włosów Warszawa nie stymuluje włosów do wzrostu. Jest to metoda, która pozwoli na ukrycie miejsc, w których włosów nie ma. Metoda ta jest bardzo skuteczna, przynosi dobre efekty, a przede wszystkim pozwala uwolnić się od kompleksów, z którymi bardzo często muszą borykać się osoby, które mają problem z łysieniem. Przeszczep włosów Warszawa stosowany w połączeniu z innymi metodami może pobudzić włosy do rośnięcia.

Łysienie jest chorobą, z którą zmaga się coraz większą ilość osób. Ważne jest, by wcześnie przystąpić do leczenia, gdyż wtedy można uzyskać lepsze efekty, które pozwolą zapomnieć o tej popularnej, ale wstydliwej dolegliwości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here