dekoracje na domowy wieczór panieński

Wieczory panieńskie przez ostatnie lata zyskały sporo na popularności. Obecnie każda panna młoda liczy na to, że jej przyjaciółki zorganizują dla niej to symboliczne przyjęcie, w którego czasie pożegna się ze swoim stanem panieńskim. Oczywiście z rosnącą popularnością tego typu imprez, odpowiedzialność związana z ich organizacją staje się większa i większa. Panie prześcigają się w przeróżnych pomysłach odnośnie planu całego wieczoru, atrakcji na nim obecnych oraz motywu całego przyjęcia. My dzisiaj chcielibyśmy skupić się na temacie dekoracji dla wieczoru panieńskiego organizowanego w domu. Dlaczego? Ponieważ wbrew pozorom nie jest to łatwe zadanie.

Kobiety to kobiety. Wystrój oraz dodatki stanowią dla płci pięknej bardzo istotny element imprezy. Stąd też wiele pań odczuwa duży stres na myśl o zakupie i przygotowaniu dekoracji dla panny młodej. W tyle głowy pojawiają się wątpliwości. Czy kolor będzie trafiony? Czy wszystkie elementy ładnie się połączą? Czy dekoracje wypadną fajnie na zdjęciach? Spokojnie. Ten artykuł stworzony jest właśnie po to, aby rozwiać te wszystkie niepokojące myśli. Zebraliśmy w nim kilka porad odnośnie rodzaju ozdób, które można zastosować do przystrojenia salonu. Wybraliśmy te, które sprawdzają się najlepiej i które wręcz muszą znaleźć się na przyjęciu. Dzięki temu same przygotowania do tego wyjątkowego wieczoru będą z pewnością dużo łatwiejsze i przyjemniejsze dla wszystkich uczestniczek.

Zanim jednak przejdziemy do listy dekoracji, zacznijmy od kilku praktycznych porad dotyczących skomponowania całości.

1. Motyw przewodni to podstawa!

Absolutnie nie wolno organizować dekoracji bez wcześniejszego ustalenia motywu przewodniego zabawy. Dlaczego? Bez myśli przewodniej dla przyjęcia łatwo zebrać elementy pozornie do siebie pasującego, jednak końcowo niestwarzające oczekiwanego efektu. Jeśli znamy tematykę imprezy, zdecydowanie łatwiej jest skompletować odpowiedni zestaw dekoracji. Można bowiem postawić na ozdoby w kwiatki. Jednak różnorodność wzorów kwiatowych jest ogromna. Boho, glamour, rural… Wymieniać można by długo. Nie znając więc głównego pomysłu na przyjęcie, można skończyć z tuzinem produktów dekoracyjnych, każdym w kwiatki, ale żadnym niepasującym do siebie. Takiej sytuacji zdecydowanie lepiej unikać!

2. Małe też ważne

Wśród wielu różnych elementów ozdobnych, jakie oferowane są na rynku, często zapominamy o drobnych dodatkach, które tak naprawdę robią robotę. Dlatego po zaopatrzeniu się już we wszystkie „grubsze” elementy dekoracyjne, dobrym pomysłem jest poświęcić chwilę, by pomyśleć o tych mniejszych ozdobach. Na przykład, słomki do drinków mogą wydawać się czymś nieistotnym. Jednak drink podany z fikuśną słomeczką będzie prezentował się milion razy lepiej niż zwykła szklanka z nudną słomką z supermarketu.

3. Co za dużo to niezdrowo

Umiar trzeba mieć we wszystkim. Również przy dekorowaniu. Wiemy, że bardzo często przerost formy nad treścią wynika po prostu z dobrych chęci. Jednak plątanina zbyt wielu ozdób sprawi, że one wszystkie zleją się razem, tak naprawdę niwelując swój efekt. Lepiej postawić na ciut mniej dekoracji, jednak lepszych jakościowo, niż na więcej elementów, które stworzą efekt zagracenia pokoju.

I to właściwie tyle, jeśli chodzi o porady. Czas przejść do elementu kluczowego tego artykułu, a mianowicie listy, prezentującej najlepsze ozdoby do wykorzystania na wieczorze panieńskim w domowym zaciszu. Listę tą stowrzyliśmy bazując na ogólnodostępnych na rynku produktach. Nie ukrywamy jednak, że stroną, która najbardziej przypadła nam do gustu pod kątem ilości oraz jakości ozdób na wieczór panieński, była strona congee.pl. Większość produktów, jakie zostaną wymienione poniżej, dostępna jest właśnie w tym sklepie internetowym. Warto więc tam zajrzeć w czasie poszukiwań. Ale wracając do listy…

1. Balony na wieczór panieński

Pierwsze miejsce w rankingu musiało trafić właśnie do balonów. Są to definitywnie obowiązkowe dekoracje właściwie każdego przyjęcia. Kompozycje, jakie można z nich stworzyć, są niesamowite. Prezentują się cudnie na zdjęciach, no i każdy je uwielbia. Lateksowe, czy foliowe, to już zależy od gustu. Można je również zmieszać. Ozdobią stół, pokój, a nawet drzwi wejściowe. Fajną opcją na wykorzystanie tych ozdób jest spersonalizowanie ich. W jaki sposób? Wystarczy zamówić wybrany napis (może to być imię przyszłej młodej, jakiś zabawny cytaty, czy cokolwiek innego co przyjdzie nam do głowy), a następnie nakleić go na balonach. Proste, prawda? A jakie oryginalne!

2. Zastawa stołowa

Stół to bardzo ważna część każdego przyjęcia. Pominięcie więc zastawy stołowej w planowaniu dekoracji byłoby ogromną stratą. I nie chodzi nam tutaj o drogie zestawy porcelanowych talerzy i kubeczków. Do stworzenia ładnie prezentującego się stołu wystarczą papierowe kubeczki i talerzyki. No i może jeszcze serwetki. Dobrane odpowiednio do motywu przewodniego będą cudnie zdobić nie tylko sam stół, ale i całe przyjęcie. Poza tym nie generują one dużych kosztów. Nie potłuką się, więc nie trzeba się o nie martwić w czasie zabawy. Dodatkowo, samo posprzątanie ich jest dziecinnie proste. Same zalety!

3. Banery

Czym jest baner, chyba nie musimy tłumaczyć. A dlaczego trafił na naszą listę i to na tak wysokie miejsce? Ponieważ jest to perfekcyjna dekoracja, która pozwala na szybkie przyozdobienie ścian. Banery na wieczór panieński to również ozdoba dostępna w wielu wariantach. Tak więc można urozmaicić dekoracje, mieszając ze sobą różne typy tego produktu. Dla nas zdecydowanym hitem jest baner personalizowany, pozwalający na umieszczenie na nim własnego napisu. Rzecz idealnie nadająca się na wieczór panieński. W czasie przyjęcia może wisieć tuż nad przyszłą panną młodą. Po zakończeniu zabawy natomiast może zostać super pamiątką, która zostanie z młodą na dłużej.

4. Dekoracje wiszące

Tutaj nie potrafiliśmy zdecydować się na tylko jedną dekorację z kategorii wiszących, dlatego finalnie na listę trafiają wszystkie ozdoby z tego typu. O jakich produktach dokładnie mówimy? O rozetkach, pomponach, kulach i innych kształtach, które zaprojektowane są tak, by można było zawiesić je nad głowami uczestników zabawy. Są to bardzo tanie elementy, jednak budujące naprawdę niesamowity efekt. Strojąc pomieszczenie często mamy tendencje do zapominania o przestrzeni znajdującej się u góry. A szkoda. Dekoracje wiszące spisują się kapitalnie, a efekt, jaki tworzą na zdjęciach podoba się każdemu.

5. Personalizowane toppery na tort

Kolejna ozdoba jest niewielkich rozmiarów, jednak wierzymy, że powinna zawitać na każdy wieczór panieński. Nawet jeśli tort jest już sam w sobie fikuśny, zawsze warto dodać do niego taki personalizowany element. Topper może być wykonany z różnych materiałów i w wielu kolorach, dlatego bardzo łatwo dobrać go do swoich potrzeb. Jest to kolejny element zdobiący, który po zakończonym przyjęciu będzie mógł zostać z przyszłą młodą jako pamiątka tego wyjątkowego wieczoru. Tym bardziej warto rozważyć jego kandydaturę. A gdzie można znaleźć takie wyjątkowe toppery wykonywane na zamówienie? Jest to jedna z usług świadczonych przez congee.pl. Jeśli więc spodobał wam się pomysł oryginalnej dekoracji na tort, polecamy odwiedzić właśnie Congee.pl.

Tak prezentuje się nasze top 5 ozdób, które koniecznie musicie przygotować, jeśli planujecie wyprawienie wieczoru panieńskiego dla waszej przyjaciółki w domowym zaciszu. Nie oznacza to jednak, że są to wszystkie dostępne opcje. My wybraliśmy po prostu te, których nie może zabraknąć. Pamiętajcie jednak, że zawsze można dodać do nich coś więcej. Jeśli więc w czasie przeszukiwania sklepów wpadnie wam w oko coś, czego nie umieściliśmy na liście, a wierzycie, że perfekcyjnie wpisywałoby się w waszą wizję dekoracji wieczoru panieńskiego, nie wahajcie się! W końcu najważniejsza w tym wszystkim jest dobra zabawa. Przygotowania do przyjęcia nie powinny być stresującym obowiązkiem, a raczej przyjemnym przedsmakiem tego, jak świetnie będziecie później bawić się na wspólnym wieczorze!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here