Bardzo dużo w ostatnich latach mówiło się o GMO – co to jest? Skrót ten oznacza genetycznie modyfikowaną żywność i odnosi się do wielu roślin uprawianych w hurtowych ilościach, na przykład kukurydzy, a czasami także zwierząt hodowlanych. GMO – co to oznacza dla konsumenta? Czy te produkty są szkodliwe dla zdrowia? Naukowcy oraz dietetycy są w tej kwestii podzieleni. Niektórzy uważają, że GMO nie różni się od tradycyjnej żywności, inni z kolei przytaczają przykłady niekorzystnego wpływu GMO na zdrowie.
Spożywanie dużej ilości niezdrowych produktów, przede wszystkim słodyczy i produktów z białej mąki, może doprowadzić do nieprzyjemnych problemów, takich jak zaparcia. Czy istnieją domowe sposoby na ciężkie przypadki zaparcia? Jak zwalczyć ten dokuczliwy i wstydliwy problem? Warto spróbować kilku naturalnych produktów. Domowe sposoby na ciężkie przypadki zaparcia to na przykład suszone śliwki, jabłka że skórką lub naturalny kefir. Działają one pobudzająco na jelita i mogą być pomocne w leczeniu zaparć.
Niezdrowa dieta może mieć też inne nieprzyjemne konsekwencji. Braku ruchu i duża ilość spożywanej soli mogą prowadzić do tworzenia się zakrzepów w żyłach. Aby ich uniknąć, należy nosić pończochy uciskowe. Ich działanie może być zbawienne dla każdego, kto ma problemy z naczyniami krwionośnymi. Pończochy uciskowe można nosić profilaktycznie oraz leczniczo. Pozwalają one poczuć się lepiej choremu i zapobiegają rozwojowi choroby. Najlepsze pończochy uciskowe to produkty medyczne, dostępne w specjalnych sklepach

http://www.journalofecologyandhealth.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here