Nowoczesna strona internetowa dla Twojej firmy

Kiedy słyszysz o pozycjonowaniu stron, z pewnością pierwsze, co Ci przychodzi na myśl, to SEO. Optymalizacja stron pod kątem SEO jest niezwykle ważna. Musimy jednak pamiętać, że poza dobrym contentem liczy się także strona techniczna naszej witryny. Dlatego dziś pokażemy Ci, jak ważna jest responsywność strony, szybkość jej ładowania oraz posiadanie certyfikatów SSL. Zapraszamy do lektury.

Responsywna strona – co to jest?

Pewnie niejednemu z was obiło się o uszy to pojęcie. Niestety wiele osób myli stronę responsywną ze stroną mobilną, a to dwa różne pojęcia. Strona responsywna automatycznie dostosowuje się do urządzenia, na którym jest przeglądana. To oznacza, że jedna i ta sama wersja strony dopasuje się do rozdzielczości naszego ekranu w telefonie, tablecie, laptopie czy komputerze. Ze stronami mobilnymi jest nieco inaczej, ponieważ w tym przypadku mamy do czynienia z całkiem nową, lżejszą wersją strony – często z okrojoną grafiką. Dodatkowo taka wersja często znajduje się na innym adresie URL, np. zamiast facebook.com mamy m.facebook.com. No dobrze, ale jak strona responsywna może nam pomóc w pozycjonowaniu? Otóż w związku z tym, że coraz więcej osób przegląda strony na urządzeniach mobilnych, Google postanowiło docenić witryny, które dostosowane są do użytkowników smartfonów czy tabletów. W tym przypadku jeśli chcemy, by nasza strona znalazła się w mobilnych wynikach wyszukiwania, nie wystarczy już pozycjonowanie strony desktopowej. Warto zadbać również o mobilną lub responsywną wersję naszej witryny, którą mogą dla nas stworzyć specjaliści: www.mixedmedia.pl/strony-www.

Certyfikaty SSL

Certyfikat SSL, zwany również certyfikatem bezpieczeństwa to rzecz niezwykle ważna w przypadku stron, które przechowują dane użytkowników czy na swoich stronach mają opcję płatności online. Dzięki certyfikatom SSL wszelkie informacje, które przepływają między internautą a serwerem, są całkowicie tajne. Połączenie jest najpierw szyfrowane za pomocą odpowiedniego kodu, a następnie bezpieczne przesyłane w miejsce docelowe. Dzięki temu nasi użytkownicy mają pewność, że ich dane są całkowicie bezpieczne. Jak rozpoznać, że dana strona ma certyfikat? Zwykle z lewej strony, tuż obok adresu strony pojawia się kłódeczka, która będzie zamknięta, jeśli strona ma certyfikat lub otwarta, gdy witryna nie jest chroniona. Ponadto przy najwyższym poziomie zabezpieczeń zwykle cały adres podświetla się na zielono, co możemy zobaczyć na przykładzie banków. 

Szybkość wczytywania strony

A dlaczego szybkość ładowania strony jest istotna dla naszej strony internetowej? Wyobraźcie sobie, że robicie zakupy w sklepie internetowym. Chcecie przejrzeć najnowszą kolekcję spodni, ale każde zdjęcie czy każda podstrona ładuje się 10 sekund. Raczej wasza cierpliwość długo nie wytrzyma i w końcu zrezygnujecie z przeglądania tej strony. Podobnie postąpią inni. Im wolniej strona się ładuje, tym gorszy współczynnik konwersji. Wolno ładujące się strony tracą niestety sporo klientów. Dlatego warto zadbać o odpowiednią optymalizację pod kątem szybkości, by klienci dokonywali zakupów, a nie opuszczali naszej strony. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here