Opakowania jednorazowe na imprezę

Impreza – chyba każdy z nas od czasu do czasu odczuwa potrzebę rozrywki w takiej formie. Często organizujemy tego typu spotkania w zaciszu własnego domu. Każdy, kto kiedykolwiek miał przyjemność zaprosić do siebie gości, wie z czym to się łączy. Przede wszystkim masa przygotowań – sprzątanie, gotowanie, nakrywanie do stołu. I na tym wykaz prac się nie kończy, ponieważ po imprezie trzeba przecież jeszcze posprzątać. Na szczęście jest wiele sposobów na to, żeby sobie całą organizację ułatwić i usprawnić. Co przykładowo może przyjść nam z pomocą?

  • catering zamiast gotowania – obecnie jest to coraz popularniejsze rozwiązanie, a firmy cateringowe często biorą pod uwagę różne preferencje co do potraw, a nawet wykluczenia
  • naczynia i opakowania jednorazowe – po wyjściu gości wystarczy je zebrać i wyrzucić, nie musimy zmywać, więc oszczędzamy swój czas i wodę

Opakowania jednorazowe są też ciekawym rozwiązaniem, kiedy wybieramy się w gościnę do kogoś i zabieramy jedzenie ze sobą. Zaoszczędzimy gospodarzowi sprzątania, za co z pewnością będzie nam wdzięczny. Aktualnie na rynku mamy mnóstwo propozycji co do jednorazowych opakowań. Ponadto coraz więcej osób zwraca uwagę na aspekt ekologiczny, dlatego poza plastikiem producenci opakowań jednorazowych oferują nam następujące rozwiązania:

  • aluminiowe – odporne na wysokie temperatury i nadające się np. do grillowania czy pieczenia
  • styropianowe – doskonale utrzymujące temperaturę dania
  • papierowe – świetne do pakowania, idealne dla osób dbających o ekologię
  • inne, naturalne surowce (np. otręby pszenne)

Rynek jednorazówek jest tak duży, że każdy znajdzie rozwiązanie dla siebie – zgodne ze stylem życia oraz atrakcyjne dla portfela.

Do czego możemy wykorzystać opakowania jednorazowe na imprezie?

Praktycznie do wszystkiego. Nie ma znaczenia, czy potrawa jest ciepła lub zimna albo, czy jest zupą, sałatką czy karkówką z grilla. Nawet jednorazowe kubki nadadzą się doskonale nie tylko do zimnych, ale i do ciepłych napojów. Niektóre opakowania można wykorzystać również do odgrzewania produktów w mikrofalówce oraz krótkiego przechowywania w lodówce. Jeśli więc po imprezie zostanie nam jedzenie i nie mamy pomysłu, co z nim zrobić – zachowajmy je i wykorzystajmy następnego dnia, zamiast wyrzucać. Możemy je również rozdać na odchodne naszym gościom. I tutaj jednorazowe opakowania będą strzałem w dziesiątkę.

Oprócz tego, że opakowania jednokrotnego użytku są niezwykle funkcjonalne, mogą także stanowić element dekoracyjny na stole. Producenci takich opakowań oferują różne kształty, wzory i kolory. W związku z tym są w stanie trafić w gust każdego oraz wpasować się w tematykę każdej imprezy. Wspomnieć należy także o rozmiarach oferowanych rozwiązań – do wyboru mamy zarówno większe opakowania (w które zmieści się np. cała porcja obiadowa), jak i malutkie pojemniczki, np. na sos. Jednorazowe opakowania możemy więc wykorzystać na imprezie na wiele sposobów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here