kosmetyki wegańskie

Przemysł kosmetyczny wpływa zarówno na nas, jak i na inne niewinne istoty, takie jak zwierzęta. Są one najczęściej przedmiotem badań kosmetyków przeznaczonych do pielęgnacji naszego ciała, a często także źródłem tych substancji. Jednak sposób na uniknięcie negatywów skutków przemysłu kosmetycznego jest bardzo prosty – wystarczy przejść na kosmetyki wegańskie.

Sprawdź je tutaj -> https://4seasonsbeauty.pl/kategoria-produktu/kosmetyki-weganskie/

Czy zawsze chciałaś być jedną z tych szczęściar, które mają piękną, czystą skórę oraz zdrowe włosy i paznokcie bez używania jakichkolwiek kosmetyków? Niestety, na świecie jest tylko kilka takich osób, a my, zwykłe śmiertelniczki, musimy codziennie (przynajmniej trochę) wspomagać swój naturalny urok kosmetykami. Jednak prawda jest taka, że niekiedy ​​za zwykłymi produktami kosmetycznymi kryje się ich ciemna strona.

  1. Nie generujesz niepotrzebnego cierpienia zwierząt

Podstawową zaletą, jaką przyniosą Ci kosmetyki wegańskie, jest nie tylko czysta cera, ale i czyste sumienie. W samej Ameryce każdego roku umiera ponad 100 milionów zwierząt testujących różne produkty, nie tylko kosmetyki. Wyobraź sobie liczby umierających zwierząt na całym świecie. Sama etykieta „wegańska” zwykle odnosi się do składu kosmetyków. Jest więc gwarancją, że w produktach nie znajdziesz żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Jakie to mogą być składniki? Na przykład propolis pszczeli, lanolina lub olej owczy czy kolagen uzyskany z ryb, lub łożysko z macicy zwierząt przeznaczonych do uboju.

  1. Odkrywasz nowe kosmetyki pochodzenia roślinnego

Jeśli kupowałaś dotąd tradycyjne marki, które do tej pory znasz z reklam telewizyjnych, odmawiasz sobie sprawdzenia wielu świetnych i wysokiej jakości produktów. Wiele nowych i ugruntowanych firm jest zmuszonych nadążać za rosnącym popytem na alternatywne produkty kosmetyczne, a tym samym tworzyć zupełnie nowe linie, które są dostosowane do wegan. Rynek produktów roślinnych do pielęgnacji skóry, włosów i paznokci bardzo się rozwinął w ostatnich latach, więc na pewno będziesz miała z czego wybierać, jeżeli chodzi o produkty wegańskie.

  1. Twoja skóra korzysta z darów natury

Kosmetyki wegańskie są stworzone nie tylko dla osób o alternatywnym stylu życia, ale także dla tych, które mają wrażliwą skórę. To składniki pochodzenia zwierzęcego często zawierają alergeny, które mogą bardzo podrażniać. Oczywiście alergeny istnieją również w królestwie roślin, ale jest ich znacznie mniej. Ponadto produkty roślinne mają zwykle znacznie łagodniejszy skład, ponieważ ich producenci czerpią głównie z zasobów naturalnych. Oprócz substancji pochodzenia zwierzęcego, unikają też wielu syntetycznych składników. Jak udowodniono, osłabiają one skórę, a w najgorszym przypadku – przynoszą szereg negatywnych skutków.

  1. Zobaczysz widoczne rezultaty

Nieważne, czy szukasz wegańskiego szamponu, płynu do demakijażu czy kosmetyków do makijażu. Jeśli szukasz wysokiej jakości naturalnych marek z dobrymi opiniami klientów, możesz być pewna, że uzyskasz oczekiwane rezultaty. Bez zbędnych substancji pochodzenia zwierzęcego.  Oczywiście musisz wziąć pod uwagę, że znalezienie konkretnych produktów, które w 100% będą Ci odpowiadać może trochę potrwać. Jednak to samo dotyczy marek komercyjnych. Często sprawiają wrażenie, że działają – po ich użyciu skóra lub włosy mogą wyglądać zdrowiej, ale w dłuższej perspektywie zwykle ulegają zniszczeniu przez działanie substancji syntetycznych.

  1. Wegańskie kosmetyki wcale nie są takie drogie

Weganizm często kojarzy się z tym, że taki styl życia musi być drogi. Jednak podobnie jak w przypadku żywności, kosmetyki wegańskie mogą mieć różne przedziały cenowe. Znajdziesz oczywiście luksusowe marki, na które wydasz połowę wypłaty, ale także takie, które wcale nie będą Cię drogo kosztować. Więc tylko od Ciebie zależy, jak bardzo cenisz troskę o swoje ciało i co zechcesz dla niego poświęcić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here