Piękne żyrandole – wybierz odpowiedni dla swojego wnętrza

0
1390

Żyrandole kojarzone są głównie ze starszymi wnętrzami, gdzie nadawały im dość wyszukanego charakteru. Obecne trendy wystroju bardzo chętnie jednak sięgają do klasycznych i sprawdzonych rozwiązań. Warto zaznaczyć, że odpowiednio dobrana lampa potrafi odmienić wizualny odbiór wielu pomieszczeń. Współcześnie charakter i rola żyrandoli nabrały zupełnie nowego znaczenia.

Choć żyrandole słusznie kojarzą się z dawniejszymi czasami, kiedy to każdy element wystroju wnętrza posiadał swój niepowtarzalny, dość bogaty charakter i wygląd, to jednak ten typ oświetlenia jest coraz chętniej wykorzystywany do aranżacji także współczesnych wnętrz. Dość popularną formą wystroju pomieszczeń jest bowiem mieszanka stylów klasycznych z nowoczesnymi. Szeroki wybór tego typu rozwiązań oferuje między innymi sprzedający lampy sklep Mariner.

Ponadczasowe rozwiązania

Żyrandole kojarzą się głównie z lampami ozdabianymi kryształami, zawieszanymi zazwyczaj w sypialniach. Współczesne żyrandole mają zdecydowanie bardziej uniwersalny charakter, który może być zastosowany praktycznie w każdym pomieszczeniu, zarówno w sypialni, jak i kuchni, salonie czy pokoju dziecięcym. Sklep Mariner oferuje żyrandole w aranżacjach nowoczesnych, z kloszami, bądź ozdobnymi kulistymi żarówkami oraz ozdobnymi plecionymi kablami. 

Ponadto w katalogu znajdują się również żyrandole designerskie cechujące się bardziej surowym wyglądem. Sklep Mariner w swoim katalogu posiada również klasyczne żyrandole kryształowe, a także modele w innych nawiązujących do tradycyjnych, kształtach (np. abażurowe lub zwieńczone kloszami w kształcie świec). Niezależnie od wybranego modelu, żyrandol jest bez wątpienia lampą bardzo uniwersalną oraz ponadczasową – będzie prezentował się okazale, nawet pomimo upływu lat i zmian w wystroju wnętrza pokoju. 

Żyrandol w przedpokoju?

Jak już wspomniano, współczesne trendy wyznaczają coraz mniej ograniczeń w zakresie wystrojów nowoczesnych wnętrz, zaś łączenie stylów jest bardzo mile widziane i daje ciekawy efekt. Podobnie jest z żyrandolami, które ze względu na swój uniwersalny współcześnie charakter, nadają się również doskonale do zastosowania w przedpokoju. Szczególnie modele w formie podłużnych, występujących w różnych kolorach tub, są bardzo funkcjonalnym rozwiązaniem na oświetlenie przedpokoju. Ich dyskretny wygląd znakomicie dopełni funkcjonalny charakter tego pomieszczenia. 

Sklep Mariner oferuje szeroki wybór żyrandoli, produkowanych z różnego rodzaju materiałów oraz występujących w różnych stylach. Ta ponadczasowa lampa wisząca znakomicie dopełnia efekt wizualny zarówno wnętrz nowoczesnych, designerskich, a także klasycznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here