Zasłony i firanki na każdą porę roku

Każdy z nas potrzebuje odmiany. Zazwyczaj mocniej odczuwamy taką chęć wiosną – o tej porze roku zmienia się kolorystyka – ze stonowanych bieli i szarości zimy przechodzimy w coraz szerszą gamę kolorów: zieleni, brązów, a następnie pasteli wiosennych kwiatów, które wraz z kolejnymi tygodniami przechodzą w prawdziwą feerię barw rozkwitającego lata, by później, powoli, zmierzać ku złotej jesieni. Czy możemy inspirować się porami roku w wystroju wnętrz? Spójrzmy na bogate kolekcje tkanin okiennych.

Nowoczesne i rustykalne – firanki i zasłony do Twoich okien

W aranżacji wnętrz królują dziś głównie dwa style – nowoczesny (minimalistyczny) oraz nawiązujący do minionych czasów – rustykalny, a także różne ich warianty i połączenia. Niektórzy lubują się również w stylu mieszczańskim. Chcąc stworzyć niebanalny wystrój wnętrz i nadać im własnego, szczególnego charakteru – możemy łączyć różne style, zachowując przy tym umiar i pamiętając, żeby nie mnożyć w nieskończoność akcesoriów, kolorów i kształtów. 

Aby odświeżyć wygląd salonu, pokoju dziecięcego albo kuchni nie trzeba organizować prac remontowych, nie jest nawet konieczne przemalowywanie ścian, kupowanie tapet czy nowych mebli. Aranżację wnętrz zmienić może np. nowa firanka, zasłona, roleta i inne dekoracje okienne. 

Oferta tekstyliów okiennych jest obecnie bardzo różnorodna – w katalogach firmowych znajdziemy zarówno zasłony jednokolorowe, jak i wielokolorowe, w różne wzory, zasłony lekkie i zaciemniające, uszyte na wymiar i w metrach, na przelotkach, na tunelach, na taśmach marszczących, jak również nowoczesne panele i rolety rzymskie. 

Podobnie urozmaicona jest oferta firanek – sklepy, takie jak Tendina oferują m.in. najpopularniejsze firanki żakardowe w wielu wzorach, firanki gipiurowe i haftowane, firanki-makarony i sieci oraz panele firanowe, czy lambrekiny, szyte na wymiar albo w metrach.

Kreacja stylu okna zależy dziś właściwie jedynie od naszej wyobraźni i wyczucia stylu – odpowiednich materiałów oraz akcesoriów, takich jak: gipiury, taśmy marszczące, ozdobne klamry, czy lamówki, na pewno nam nie zabraknie. 

Delikatne i subtelne, a może ciężkie i bogate? Tekstylia okienne

Jasne, zwiewne, z naturalnych materiałów, o prostym splocie, białe albo pastelowe – przepuszczające odpowiednią ilość światła – czyli firany idealne do sypialni w stylu minimalistycznym albo rustykalnym, świetnie komponujące się z jasną kolorystyką ścian i mebli. 

Eleganckie i szykowne, złote, srebrne, drapowane, ze wzorami stylizowanymi na mieszczański salon – zasłony i towarzyszące im, bogato zdobione firany z haftami lub gipiurami? A może proste i same w sobie będące wpadającymi w oko dekoracjami – panele firanowe do okien czy kolorowe firanki-makarony?

Tendina oferuje wszelkiego typu firanki i zasłony do każdego typu okien, w różnych pomieszczeniach i w wielu stylach. W ofercie sklepu znajdziemy zarówno gotowe firany, zasłony i komplety, jak i modele szyte na wymiar, na indywidualne zamówienie. Dzięki tak szerokiemu wachlarzowi możliwości – dekorowanie okien może być świetnym i niedrogim sposobem na odświeżenie stylu pokoju czy kuchni.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here