Pielęgnacja włosów latem

Latem włosy wymagają szczególnej pielęgnacji oraz ochrony. Suche powietrze, słońce, woda i silny wiatr wysuszają nasze kosmyki i osłabiają je. Zacznij od dobrania odpowiedniego zestawu kosmetyków – szampon do włosów i odżywka to podstawa. Przyda się też lżejsza maska, mgiełka, a w ekstremalnych sytuacjach suchy szampon.

Chroń włosy przed silnym słońcem i chlorowaną wodą

Latem nawilżamy naszą skórę, gdyż jest ona wysuszana przez słońce. To samo dzieje się z włosami, które również potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Dla wielu z nas jest to jednak wyzwanie. Silne promienie słoneczne wysuszają i osłabiają kosmyki, odpowiadają za szorstkość i zmatowienie czy zmianę koloru, a także rozdwajanie końcówek. Działanie promieniowania powoduje otwieranie się łusek oraz uszkodzenia struktury włosów. Jak dobrać szampon i odżywkę do włosów?

Szampon do włosów farbowanych

Negatywny wpływ na włosy ma także woda chlorowana. Włosy staną się trudne w rozczesaniu i szorstkie w dotyku, dlatego zadbaj o ich odpowiedną pielęgnację. By nie stały się one cienkie, słabe i kruche, sięgaj po dobry szampon do włosów. Latem powinien być to kosmetyk lekki, który przede wszystkim oczyści włosy i je nawilży.
Jeśli włosy poddajesz regularnie koloryzacji, sięgnij po szampon do włosów farbowanych, które je nawilży – farbowane kosmyki są podatne na wysuszenia. By łatwiej się rozczesywały i były prawidłowo odżywione, niezbędna będzie także odżywka do włosów farbowanych.

Szampon regenerujący włosy

Szampon do regeneracji wzmocni osłabione włosy i je odżywi. Jeśli Twoje włosy są zniszczone, nawet dobrej jakości kosmetyk nie zdziała cudów – potrzebne są działania kompleksowe. Dobierz również odżywkę, olejki oraz maskę.

Cenne naturalne olejki

Olejki do zabezpieczania końcówek włosów warto nakładać sięgnij po każdym myciu. Starannie wmasuj je w końcówki. Polecane są między innymi olej z pestek malin czy też olej z kiełków pszenicy. Szampon i odżywka do włosów farbowanych to niezbędne minimum, ale olejki i maska zapewnią włosom regenerację i poprawę ich wyglądu oraz kondycji.

Mgiełka do włosów i suchy szampon

Wśród niezbędnych kosmetyków do włosów na lato są też mgiełki, które sprawdzą się przed suszeniem lub innymi zabiegami stylizującymi. Zabezpieczą łuski włosa, warto je stosować przed wyjściem z domu na dłużej. Suchy szampon będzie niezbędny, by szybko poprawić estetykę fryzury – sięgaj po niego w ekstremalnych przypadkach, m.in. przed randką, jeśli nie masz możliwości umyć włosów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here