Płoty ogrodowe drewniane w nowoczesnych aranżacjach

Stylowe ogrody to dzisiaj częsty obrazek w naszym kraju – Polacy chętniej inwestują w nowoczesne elementy małej architektury. Przestrzeń wokół domu stała się już nie tylko schludnym trawnikiem, okalanym prostym ogrodzeniem. Chcemy czegoś więcej, spójnej stylistyki, ciekawego pomysłu, oryginalnej koncepcji. Płoty ogrodowe stanowią w tym wszystkim kluczową rolę – są jak ściany w pokojach naszych domów. Dlaczego warto stawiać na płoty drewniane?

Płoty drewniane ogrodowe w aranżacjach modern

Ogrody z nutą nowoczesności cechują się minimalizmem i oszczędnym wyrazem formy. Ważne role odgrywają tutaj kształty i rozmiary, liczy się geometria, gra płaszczyzn i cieni, zróżnicowanie kolorystyczne różnych odcieni jednej tonacji. Wydawać by się mogło, że schemat ten nie bardzo pasuje do ogrodu, który przecież symbolizuje wiosną i latem tętniącą życiem naturę. Ale to właśnie w tym kontraście zachowuje się cały urok. Płot ogrodowy drewniany okala całą tę kreację i w sposób oczywisty narzuca jej ton.

Płoty panelowe drewniane to doskonały wybór. Ich regularna forma, solidny, nieomal monolityczny wyraz świetnie pasują do tego typu aranżacji. Jednak płot z paneli drewnianych może być trochę zbyt monotonny, jego liniowość może męczyć i przytłaczać. Dlatego polecamy wam zwrócić uwagę na płoty ogrodowe drewniane, najlepiej z pięknego i solidnego modrzewiu, które posiadają ażurowe wstawki. Takie geometryczne, np. romboidalne okienko sprawia, że ogród jest w części otwarty na świat zewnętrzny i optycznie go powiększa.

Panele ogrodowe drewniane – przęsła w różnych wysokościach

Tak jak już wspomnieliśmy, skromne w wyrazie zabiegi architektoniczne to cecha szczególna nowoczesnych aranżacji. Świetnym przykładem jest zastosowanie w ogrodzeniach asymetrii. Płoty ogrodowe z drewna, które znajdziemy w sklepach polskich producentów, zazwyczaj dostępne są w kilku wariantach – przęsła mogą mieć wysokość od 1.5 m do ponad 2 m. Daje to możliwość zastosowania modułów ogrodzenia tego samego rodzaju w różnych wysokościach. Zwłaszcza ze spadkiem terenu, tego typu asymetria, np. gdy stosuje się płoty panelowe drewniane, przykuwa wzrok i świetnie wpisuje się w minimalistyczne, nowoczesne aranżacje ogrodowe.

płot

Ciekawe propozycje drewnianych płotów ogrodowych w 2020 roku: www.produktyogrodowe.pl/14-drewniane-ploty-panele-oslonowe-ogrodowe

Płoty drewniane ogrodowe z bambusa

Nie każdy płot musi chronić nas przed potencjalnym intruzem. O ile ta część ogrodzenia, która bezpośrednio sąsiaduje z ulicą faktycznie musi zapewniać bezpieczeństwo, o tyle pozostałe części, które z reguły oddzielają nasze działki od sąsiadów nie muszą pełnić takiej samej funkcji. Są to wówczas drewniane płoty osłonowe. Świetnym przykładem lekkiej osłony o bardzo interesujących cechach architektonicznych są płoty drewniane wykonane z bambusa. Osłony ogrodzeniowe tego typu wpisują się ciekawie w krajobraz i można na nich oprzeć część projektu, np. wybierając stylizacje japońskie (nie wychodzące z mody i ciekawie kontrastujące z nowoczesnymi elementami małej architektury).

Podsumowując – płoty ogrodowe z drewna to bardzo wdzięczne elementy wystroju ogrodu, które oprócz typowych zadań funkcjonalnych, pełnią także rolę typowo estetyczną. Płotu drewnianego jest zwyczajnie „dużo”, to obiekt liniowy, od którego nie da się odwrócić wzroku. Dlatego także w przypadku nowoczesnych aranżacji warto od ich rozpoczynać swój projekt. Inspiracji możecie szukać na stronie produktyogrodowe.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here