Rodzaje basenów ogrodowych

0
1680

Basen w ogrodzie był niegdyś luksusem zarezerwowanym dla najbardziej zamożnych osób. Obecnie właściciele działek i posesji mogą pozwolić sobie na rozwiązanie w postaci przenośnych basenów. Jakie są ich rodzaje?

Nadmuchiwane baseny ogrodowe

Baseny nadmuchiwane niezmiennie od lat cieszą się ogromną popularnością z uwagi na niską cenę. Ogromną zaletą tego typu modeli jest ich mobilność oraz to, że nie wymagają przygotowania specjalnego obszaru w ogrodzie. Po złożeniu zajmują niewiele miejsca, można więc np. bez problemu zabrać je ze sobą na wakacje. Są wykonywane z materiałów odznaczających się dość wysoką odpornością na uszkodzenia. Nadmuchiwane baseny ogrodowe polecane są jednak dzieciom, co wynika z ich ograniczonej wielkości.

Baseny stelażowe

Zdecydowanie największym atutem, jaki wyróżnia tego typu basen ogrodowy na tle innych modeli, jest bardzo duża wytrzymałość. Jest ona zasługą specjalnej konstrukcji, która – jak sama nazwa wskazuje – bazuje na metalowym stelażu. Stelaż wzmacnia ścianki, co z kolei przekłada się na lepszą stabilność. Przykładem może tutaj być basen bestway 732x366x132 cm będący inwestycją na długie lata, ale trzeba brać poprawkę na kilka istotnych kwestii. Przede wszystkim stelażowe baseny ogrodowe zajmują sporo miejsca, więc raczej nie nadają się do małych ogrodów. Ponadto ich montaż wymaga uprzedniego przygotowania podłoża – poleca się je stawiać na betonowej podmurówce. Jednym z często wybieranych modeli jest również Bestway basen stelażowy 956x488x132.

Baseny rozporowe

Rozporowe baseny ogrodowe stanowią coś w rodzaju kompromisu pomiędzy basenami dmuchanymi a stelażowymi. Ich ceny są całkiem przystępne i zazwyczaj adekwatne do jakości. Są wyposażone we wzmocnione dno oraz ścianki wykonane z wielowarstwowego materiału. Rozporowy basen ogrodowy działa na tej zasadzie, że pod wpływem ciśnienia nalewanej wody ścianki prostują się i usztywniają, zapewniając stabilność całemu  zbiornikowi. Ten rodzaj basenu ogrodowego jest dostępny w rozmaitych rozmiarach – z większego egzemplarza skorzysta jednocześnie nawet kilka dorosłych osób. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here