Poszukujesz pomysłu na oryginalne i tanie oświetlenie? Podpowiadamy, w jaki sposób doświetlić przestrzeń mieszkania.

Rola oświetlenia

Czy wiesz, co sprawia, iż dane pomieszczenie wydaje się być przytulne, a panująca w nim atmosfera już na odległość emanuje ciepłem? Wbrew pozorom nie chodzi tu ani o metraż danej przestrzeni, ani też o panującą w nim temperaturę. Jak się bowiem okazuje tym, co tworzy wspomniany rodzaj atmosfery jest oświetlenie. W istocie; wchodząc do przebieralni w dużym sklepie odzieżowym mamy z reguły do czynienia ze światłem zimnym, które nierzadko bezlitośnie podkreśla nielubiane krągłości. Z kolei wchodząc w światło ciepłe nasza sylwetka zyskuje na atrakcyjności i sprawia wrażenie niemalże doskonałej. Właśnie dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego oświetlenia.

Do kuchni

Kuchnia jest miejscem, w którym przyrządzamy posiłki, a nierzadko również konsumujemy je w gronie najbliższych. Niestety, nie każdy z nas może pochwalić się posiadaniem pomieszczenia, które charakteryzuje się sporym metrażem. Właśnie z tego względu w zdecydowanej większości kuchni szafki zawieszone są aż do samego sufitu. Takie rozmieszczenie wyposażenia może kolidować z oświetleniem w postaci obszernych, wiszących lamp. Na szczęście istnieje proste, a zarazem nowoczesne i oryginalne rozwiązanie wspomnianego problemu. Mowa tu przede wszystkim o oczkach ledowych. Ten rodzaj oświetlenia montowany jest bezpośrednio na powierzchni sufitu i sprawia wrażenie wręcz „zatopionego”. Warto wspomnieć o oczkach ledowych z możliwością regulacji konta padania światła, które cechuje wysoka funkcjonalność.

Do salonu

Salony – nawet te znajdujące się w stosunkowo małych mieszkaniach czy też domach – stanowią z reguły największe ze wszystkich posiadanych pomieszczeń. W związku z powyższym zakup sporej ilości lamp dekoracyjnych nierzadko związany jest w koniecznością poniesienia sporych nakładów finansowych. Właśnie z tego względu warto rozważyć zakup wyłącznie jednego oświetlenia górnego i sporej ilości taśmy LED. Gdzie montować taśmy LED? Wszystko zależy wyłącznie od naszej wyobraźni, niemniej jednak wspomniane rozwiązanie świetnie prezentuje się umiejscowione pomiędzy schodami, jako podświetlenie półek, wypukłości niektórych sprzętów domowych (kredens, szafki), a także na suficie.

Wszystkie, opisywane w tekście produkty oświetleniowe znajdziesz w ofercie sklepu www.micros.com.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here