Rolety są systemem osłonowym, który umożliwia zabezpieczanie okna przed ciekawskimi spojrzeniami przechodniów i sąsiadów, ale również i zasłanianie go, gdy promienie słoneczne są zbyt mocne. Istnieje zresztą naprawdę szeroki wybór rolet okiennych, o czym nie wszyscy wiedzą. Wiele osób nawet nie zdaje sobie sprawy, że współczesne rolety potrafią również pełnić funkcje na przykład antywłamaniowe. Główne ich zadanie to jednakże zaciemnianie wnętrza, jak również dodatkowe dekorowanie pomieszczenia. Warto wiedzieć, jaki ma się wybór – wówczas łatwiej jest znaleźć wśród wszystkich produktów takie, które idealnie sprawdzą się w naszym domu czy mieszkaniu!

Rodzaje rolet okiennych

Rolety wewnętrzne dzielą się na wiele różnych rodzajów – dzień noc, rzymskie, austriackie, plisowane, wolnowiszące i mini, do okien dachowych oraz rolety w kasecie. Różni ludzie decydują się na różne modele, dopasowując je do konkretnego wnętrza, mody, czy też swoich własnych upodobań. Coraz większą popularność zyskują przede wszystkim rolety rzymskie, odznaczające się elegancją. Warte uwagi są również rolety plisowane, a te w kasecie cechują się dużą wygodą użytkowania.

Rolety rzymskie – niepowtarzalny design

Rolety rzymskie na wymiar są coraz chętniej wybierane do naszych mieszkań głównie z powodu ich walorów dekoracyjnych. Mogą być tworzone z wielu różnych rodzajów tkanin, od których zależy też ich transparentność – im jest większa, tym są bardziej przejrzyste. Rolety służą do zabezpieczania przed nadmiernym słońcem, lecz również i do ozdabiania konkretnego pomieszczenia. Kiedy się je unosi, tworzą dekoracyjne, poziome fałdy. Często też dodawane są do nich na przykład różne falbanki czy frędzle, które jeszcze dodają im czaru. Więcej na ich temat możesz przeczytać: TUTAJ

Rolety rzymskie - sklep internetowy Olmark

Rolety w kasecie – eleganckie i w korzystnej cenie

Ciekawym pomysłem jest zamontowanie w domu rolet w kasecie. Wciąż niewiele osób wie na czym to dokładnie polega, więc warto wyjaśnić, że są to tkaniny, połączone dwoma prowadnicami, których zadaniem jest przytwierdzenie rolet blisko do szyby. Ich montaż jest naprawdę wyjątkowo prosty, ponieważ można je przykręcić do skrzydła okiennego, ale mogą też zostać do niego po prostu przyklejone. Takie rolety to rozwiązanie wyjątkowo korzystne, ponieważ wytrzymują przez długie lata w takim samym stanie. Wszystko za sprawą umieszczenia tkaniny wewnątrz kasety i to w sposób szczelny – dzięki temu nie niszczy się ona i nie blaknie od słońca. To też rozwiązanie eleganckie, dekoracyjne.

Rolety plisowane – funkcjonalność i uniwersalność

Rolety plisowane pojawiają się w domach coraz częściej, a ich niewątpliwą zaletą jest występowanie w przeróżnych rodzajach, dzięki czemu można je dopasować nawet do różnego kształtu okien. Większość jest oczywiście prostokątna, ale zdarzają się też kwadratowe, okrągłe czy trójkątne. Tego typu rolety przydają się więc na przykład do małych okienek na poddaszu – tym bardziej, że czasem występują w wersjach umożliwiających odginanie w obie strony dzięki dwóm rączkom na każdym końcu. Tego typu produkty zbudowane są z plisów przypominających harmonijki – stąd ich nazwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here