Stolica Podkarpacia ma się czym pochwalić, a wycieczki po jej terenie każdemu z nas dostarczą wielu wspaniałych wrażeń. Co koniecznie trzeba zobaczyć w tak ciekawym mieście, jakim jest Rzeszów?

Położenie na skraju lesistej Kotliny Sandomierskiej i pagórkowatego Pogórza Karpackiego bez wątpienia jest jedną z większych zalet tego miasta. Piękna sceneria sprawia, że tu, w dolinie Wisłoka, można odpocząć w wyjątkowym otoczeniu. Miasto to przyciąga również niezwykłym klimatem oraz ciekawą historią, o której przypominają nam liczne zabytki. Wiele z nich można ujrzeć w rejonie rynku, którego najwspanialsza ozdobą jest ratusz z XV wieku. Warto też zwiedzić kościół parafialny z XIV wieku oraz klasztor Bernardynów, przy którym wznosi się ciekawa bazylika z XVII wieku. Dla miłośników historii nie lada gratką będzie spacer wokół zamku Lubomirskich – dawnych panów tego miasta. Dawne synagogi, letnia rezydencja Lubomirskich oraz tak ciekawa placówka muzealna, jaką jest Muzeum Dobranocek – oto kolejne atrakcje, dzięki którym w Rzeszowie będziemy mogli spędzić czas w niezwykle interesujący sposób. Miasto to może się pochwalić również trasa turystyczną, której pokonanie pozwala turystom lepiej poznać dzieje tego ośrodka miejskiego.

Rzeszów to nie tylko stolica województwa podkarpackiego, ale też ważny ośrodek przemysłowy i akademicki. Coraz lepsze zagospodarowanie i fakt, że na terenie miasta coraz łatwiej znaleźć tanie noclegi, sprzyjają też rozwojowi turystyki w tym mieście. Efekt? Goście pojawiają się tu coraz chętniej, a wspomniane już atrakcje robią na nich ogromne wrażenie.

http://www.starovka.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here