Skończyłaś 30 lat - co musisz robić, aby nie mieć zmarszczek?

Natury nie da się oszukać. Twoja skóra z wiekiem będzie w coraz gorszej kondycji. Nie oznacza to jednak wcale, że nie możesz opóźnić tego procesu. Poniżej kilka zasad, jakich należy przestrzegać każdego dnia, aby twoja cera pozostała jak najdłużej promienna, zdrowa i bez śladu zmarszczek.

Pielęgnacja cery dojrzałej – zadbaj o zdrowy tryb życia

Stres, używki, brak wypoczynku, to wszystko odbija się na wyglądzie naszej cery. Dlatego w miarę możliwości należy ograniczyć te czynniki do minimum. A jeszcze lepiej, całkowicie je wyeliminować. Postaraj się spać codziennie około 8 godzin, spędzaj dużo czasu na świeżym powietrzu. Może zaczniesz biegać? Zyskasz lepszą kondycję i młodszy wygląd.

Odpowiednia dieta – bogactwo witamin!

Zdrowa dieta ma kluczowy wpływ na kondycję naszej skóry. Przede wszystkim powinny się w niej znaleźć witaminy takie jak: A, E, C, jak również te z grupy B. Dużym wsparciem są ponadto minerały: miedź, siarka, selen, krzem i cynk. Dopełnienie stanowią nienasycone kwasy tłuszczowe (omega-3, omega-6, omega-9). Zwolnisz proces starzenia się skóry, jeśli będziesz zjadać więcej ryb (np. łosoś, makrela), nasion słonecznika i dyni, orzechów, produktów pełnoziarnistych, jajek oraz owoców.

Oczyszczanie twarzy – baza dla kosmetyków

Choć to czynność, którą wykonujemy pod koniec dnia, wtedy kiedy jesteśmy już zmęczone, to warto poświęcić na nią trochę więcej czasu. Ma ona bowiem kluczowe znaczenie dla kondycji naszej skóry. Oczyszczona cera będzie mogła swobodnie oddychać i lepiej wchłonie kosmetyki, które stosujemy. Myjemy twarz pianką lub żelem, a następnie przecieramy ją mleczkiem i tonikiem. Kropką nad i będzie nałożenie kremu nawilżającego, dedykowanego do twojego wieku, potrzeb i pory dnia. 

Dobrze dobrany krem przeciwzmarszczkowy

Spora cześć kobiet, która ukończyła trzydziesty rok życia, zauważa pierwsze niedoskonałości pojawiające się na twarzy. Jest to bardzo często związane ze spadkiem estrogenów. Hormonów, od których zależna jest struktura i jakość skóry, ponieważ odpowiadają one za produkcję włókien kolagenowych. W tej sytuacji bardzo pomocny staje się odpowiedni krem przeciwzmarszczkowy. Taki, który napnie i nawilży twoją skórę, a do tego poprawi jej sprężystość i zredukuje widoczne zmarszczki. Warto także stawiać na inne wpierające produkty np. na serum przeciwzmarszczkowe intensywnie nawilżające do twarzy i okolic oczu, np. Lirene – Formuła Młodości 35+/45+.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here