środki czyszczące

Hotele oferują obecnie nie tylko miejsca noclegowe, ale też nowoczesne zaplecza rekreacyjne i odnowę biologiczną. Dlatego też standard w obiektach tego typu jest coraz wyższy. Wyśrubowane wymogi dotyczą również czystości. W jaki sposób zatroszczyć się o jej utrzymanie w przypadku dużych obiektów? Jakie środki sprawdzą się w codziennym stosowaniu?

Przede wszystkim warto zdać sobie sprawę z tego, że czystość jest niezbędna nie tylko dla komfortu, ale również dla bezpieczeństwa gości. Dlatego też wszystkie pomieszczenia w budynkach powinny być sprzątane codziennie, a miejscami też dezynfekowane. Oznacza to konieczność mycia i szorowania wielu różnorodnych powierzchni. Najlepszym wyborem będą więc nie środki czystości dostępne w ogólnej sprzedaży, ale też specjalistyczne preparaty przeznaczone właśnie do użytku w hotelach. Są one nie tylko skuteczniejsze w działaniu, ale również bardziej wydajne.

Jak wybierać środki czystości dla hoteli?

Poszukując dobrych i skutecznych środków chemicznych, nie warto skupiać się na preparatach uniwersalnych, których działanie często nie spełnia wszystkich oczekiwań. Wybieraj produkty przeznaczone do mycia poszczególnych powierzchni. Bardzo często nie tylko czyszczą, ale również dodatkowo pielęgnują dany materiał (plastik, drewno, stal), dzięki czemu na dłużej zachowa on swój nienaganny wygląd i właściwości.

Wybierając środki, stawiaj też na znanych i cenionych producentów oraz dystrybutorów posiadających dobre opinie od klientów. Pozwoli nam to na zmniejszenie ryzyka zakupu produktów, które są nieskuteczne w działaniu lub mogłyby mieć negatywny wpływ na zdrowie gości oraz pracowników zajmujących się sprzątaniem.

środki czystości dla hoteli

Jakie środki są potrzebne w hotelu?

Przede wszystkim potrzebujesz skutecznego płynu do mycia podłóg. Jeśli w obiekcie znajdują się płytki, glazura lub panele możesz wybrać uniwersalny środek, który skutecznie myje i poleruje na wysoki połysk wszystkie te powierzchnie. Do sprzątania łazienki niezbędne będą preparaty o niskim, kwaśnym pH, które doskonale radzą sobie z usuwaniem osadów z mydła oraz kamieniem i rdzą szpecącymi białą armaturę. W miejscach, w których będziesz mieć kontakt z zanieczyszczeniami biologicznymi warto zastosować środki, które nie tylko myją, ale również dezynfekują (np. te z dużą zawartością chloru lub alkoholu).

Do ścierania kurzu i śladów palców najlepiej zastosować spraye o neutralnym pH, które świetnie radzą sobie z tłustymi odciskami, a jednocześnie nie rysują i nie matowią czyszczonej powierzchni. Tak wyposażony jesteś w stanie poradzić sobie z każdym, najtrudniejszym nawet zabrudzeniem w hotelowych pokojach, łazienkach, kuchniach i częściach wspólnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here