Trendy na gdańskim rynku mieszkaniowym

Gdański rynek nieruchomości w ostatnich latach oferuje potencjalnym kupującym coraz większą ilość projektów mieszkaniowych o podwyższonym standardzie, nie tylko w zakresie wykończenia, lecz również towarzyszącej infrastruktury. Jakie trendy zyskują na popularności? Co gdańscy deweloperzy oferują nabywcom mieszkań?

Rynek mieszkaniowy w Gdańsku dynamicznie się rozwija. Według danych portalu RynekPierwotny.pl, osoby szukające swoich wymarzonych czterech kątów mają obecnie do wyboru ponad 3000 ofert nowych domów i mieszkań, zlokalizowanych w ok. 80 inwestycjach.  Na nabywców czeka wiele ciekawych inwestycji nie tylko pod względem architektonicznym i funkcjonalnym. Na popularności zyskują m.in. rozwiązania ekologiczne, części wspólne wspierające budowanie relacji sąsiedzkich czy siłownie plenerowe.

Zieleń wkracza na osiedla

Nowoczesne budownictwo deweloperskie uwzględnia komfort życia mieszkańców i nawiązanie do najnowszych trendów mieszkaniowych przy jednoczesnym poszanowaniu środowiska naturalnego.

Ekologiczne osiedla to nie tylko budynki, przy których budowie wykorzystano termoizolację, czy odnawialne źródła energii. To również miejsca, gdzie deweloperzy utrzymują zieleń wokół budynków z poszanowaniem dla bioróżnorodności roślin i zwierząt. Coraz powszechniejsze stają się również takie rozwiązania, jak ogrody deszczowe czy ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców zielniki.

Dbałość o relacje sąsiedzkie

Inwestycja mieszkaniowa powinna być przede wszystkim miejscem przyjaznym do życia. Decydują o tym nie tylko piękne wnętrza, zadbane części wspólne czy atrakcyjna lokalizacja, lecz również relacje międzysąsiedzkie.

Zalety wynikające z dobrych stosunków między mieszkańcami zaczynają dostrzegać również gdańscy deweloperzy. Dbają oni o poprawę jakości życia przyszłych mieszkańców, a poprzez budowę atrakcyjnych części wspólnych i tworzenie różnych inicjatyw, jak np. sąsiedzkich pikników wspierają tworzenie się poczucia wspólnoty oraz relacji sąsiedzkich.

Wspólnemu odpoczynkowi czy sąsiedzkiej rozmowie mogą służyć np. pergole w specjalnie zaprojektowanych częściach wspólnych, osiedlowe grille czy specjalnie zaprojektowane strefy klubowe zachęcające do spotkań.

Postaw na zdrowie

Gdańscy deweloperzy skupiają się na potrzebach mieszkańców nie tylko związanych z samym komfortem mieszkania, ale również dbają o to, by na terenie inwestycji zapewnić im różne możliwości rekreacji po ciężkim dniu pracy.

Z udogodnień wspierających aktywny wypoczynek będą przede wszystkim zadowoleni wszyscy ci, których ostatnie miesiące zmusiły do pracy zdalnej w zaciszu własnego domu. Możliwość korzystania z dostępnych na terenie inwestycji sal fitness, siłowni plenerowych czy boisk, na pewno stanowi dużą wartość dodaną do podstawowych kryteriów wyboru mieszkania, jak — lokalizacja i cena.

Najlepsze inwestycje w Gdańsku

Według Rankingu Inwestycji, organizowanego przez portal RynekPierwotny.pl za III kwartał 2020, w Gdańsku największą popularnością wśród nabywców mieszkań cieszyły się inwestycje Zielony Południk, Aura 40 oraz Młyny Gdańskie.

Wszystkie wymienione projekty bez wątpienia wyróżniają się na tle konkurencji, nie tylko nawiązując do obowiązujących trendów na rynku mieszkaniowym, lecz także wysoką jakością wykonania, świetną lokalizacją oraz ponadczasową architekturą.

Chcesz wiedzieć więcej na temat rankingu i wyróżnionych inwestycji? Sprawdź!

https://rynekpierwotny.pl/ranking-inwestycji/gdansk/ocena-q3-2020/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here