solidny parasol ogrodowy

Parasole ogrodowe mają w naszych ogrodach zdecydowanie zły PR. Połamane od wiatru stelaże, wyblakłe po jednym sezonie czasze – to scenariusz, który pojawia się stosunkowo często i niestety powoduje, że parasol ogrodowy staje się przedmiotem, które trzeba kupować nowy co sezon. A tak nie powinno być! Na rynku znajdziemy solidne parasole ogrodowe, które posłużą nam lata. Wystarczy stosować się do kilku prostych wskazówek przy zakupie. Jak taki wybrać? Oto nasze wskazówki.

Wybierz dobry materiał

Blaknięcie materiału czaszy pod wpływem promieni słonecznych to bardzo częsty problem w naszych parasolach ogrodowych. Choć nie oznacza on od razu konieczności wymiany (wszak funkcjonalność pozostaje niezmienna), z doświadczenia wiemy, że jest to częsty powód wymiany parasola na lepszy model. Wyblakła czasza wygląda po prostu nieestetycznie i psuje widok tarasu. Jak uniknąć tego problemu? Przede wszystkim wybierając materiały dobrej jakości (producent w opisie zaznacza ich klasę), najlepiej również wodoszczelne i chroniące przed szkodliwym promieniowaniem UV oraz w jasnych kolorach. Taki parasol nie tylko nie będzie szybko się nagrzewał (ciemne kolory przyciągają słońce), ale i będzie mniej narażony na blaknięcie, przez co będzie trwalszy.

Nie wybieraj funkcji, których nie potrzebujesz

Obracanie czaszy w każdą stronę, o 360 stopni? Różne kąty nachylenia? Wielostopniowa regulacja wysokości? To wszystko przydatne funkcje, ale im ich więcej, tym cena parasola powinna być wyższa. Dlaczego? Bo wszystkie dodatkowe możliwości stelaża sprawiają, że jest bardziej awaryjny i mniej wytrzymały. W tanich egzemplarzach takie funkcje powinny nam zapalić czerwoną lampkę. Zastanów się, które z nich będą Ci naprawdę potrzebne, a z których w praktyce nie będziesz korzystać. W przypadku parasoli ogrodowych: im mniej funkcji, tym lepiej.

Dobry stelaż to podstawa

Mocny stelaż to podstawa – dzięki niemu nasz parasol wytrzyma lata i niestraszny mu będzie żaden podmuch wiatru. Stelaż musi być wykonany z solidnych materiałów. Najlepiej, jeśli będzie metalowy – stelaże wykonane z materiałów sztucznych nie są tak wytrzymałe. Drewniane, o ile są solidne, mogą być równie wytrzymałe, co te wykonane z metalu. Należy jednak pamiętać, że drewno potrzebuje regularnej konserwacji, aby utrzymać dobrą kondycję i urodę. W tym wypadku metal wychodzi korzystniej, bo może jedynie korodować.

Zadbaj o dobry montaż

Nawet bardzo solidne parasole ogrodowe, o ile są niewłaściwie zamontowane, nie przetrwają próby czasu. Parasol wyrwany z ziemi czy ze ściany pod wpływem wiatru, może zostać poważnie uszkodzony. Dlatego tak ważne jest, aby zawsze zamocować parasol zgodnie z instrukcją, używając dobrych materiałów i zadbać o wystarczająco ciężką podstawę, np. betonową lub granitową.

Postaw na sprawdzony sklep internetowy

Wybierając sklep internetowy, zwróć uwagę nie tylko na cenę, ale i na pozytywne opinie o wybranym serwisie. Tylko starannie wybrany dostawca może Ci zagwarantować, że nabywasz produkt wysokiej jakości. Solidny parasol ogrodowy w dobrej cenie? Możesz kupić tutaj.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here