Sport dla najmłodszych

Czy uprawiasz regularnie sport? A może chociaż raz na czas wybierasz się na wycieczkę rowerową, dłuższy spacer lub odwiedzasz basen? Ruch jest bardzo ważny dla zachowania zdrowia i uniknięcia m.in. schorzeń kręgosłupa. Jeśli w dorosłości trudno Ci o regularne motywowanie się do ruchu, być może po prostu nie wyniosłeś takiego przyzwyczajenia z domu rodzinnego, ani nie wyrobiłeś sobie takiego nawyku w młodości. Z wiekiem trudniej rozpocząć ćwiczenia, ale nie jest to niemożliwe. A czy Twoje dzieci (lub wnuki) spędzają odpowiednio dużo czasu na ruchu? Może to właśnie Ty będziesz dla nich motorem dobrych zmian w stylu życia.

Sport jest ważny w każdym wieku
Elastyczne mięśnie, rozruszane stawy i sprawne płuca sprawiają, że mamy więcej energii na co dzień. Brak ruchu powoduje osłabienie siły mięśni, nieprawidłową postawę ciała, a w następstwie bóle kręgosłupa i stawów. Jeśli już od młodości prowadzi się siedzący tryb życia, to szybko można doigrać się problemów z plecami, stawami biodrowymi i wielu innych. Regularny wysiłek poprawia też pracę serca i poprawie dotlenienie mózgu. Dlatego sport pozwala na dłuższe zachowanie sprawności intelektualnej nawet w podeszłym wieku. Z kolei dzieci i młodzież mogą uniknąć wad kręgosłupa, spożytkować swoją energię i poprawić swoją koncentrację. Niektóre dyscypliny pozwalają też na świetne spędzanie wolnego czasu z bliskimi lub znajomymi.

Ruch dla całej rodziny

Jak się przygotować?
Warto rozeznać się, czy nasze dzieci lub wnuki wolą gry zespołowe, sporty wymagające skupienia (bieganie, pływanie) lub sztuki walki (karate, judo…). Wybranie odpowiedniej dyscypliny sprawi, że nasze pociechy nie zniechęcą się do ruchu, a wręcz same będą nam przypominać, że pora na trening.
Trzeba też pomyśleć o dobrym sprzęcie, który pozwoli na cieszenie się ruchem. Kolorowe kąpielówki, dobrze dobrane ochraniacze lub modna koszulka sportowa zachęcają do uprawiania sportu.
Obecnie wiele sklepów oferuje specjalne produkty dla dzieci, które spełniają oczekiwania małych sportowców.

Przyzwyczajenia na całe życie
Jeśli już od wczesnych lat przyzwyczaimy nasze dzieci i wnuki do uprawiania sportu, to zwyczaj wejdzie im w nawyk i będą kontynuować to także w swoim dorosłym życiu. Spędzając z nimi czas na aktywności nie tylko budujemy z nimi bliższą wieź, ale również ofiarowujemy coś cennego – przyzwyczajenia, które sprawią, że długo będą cieszyć się dobrym zdrowiem i sprawnością fizyczną.

http://mydlanyraj.pl/

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWłosy kobiety
Następny artykułRestart tableta

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here