Od kilku lat coraz bardzie widoczny jest trend społeczeństwa do dbania o siebie. Z każdym dniem wzrasta świadomość o tym, że nie tylko musimy dbać o rozwój umysłu, ale i również ciała gdyż tylko zachowanie balansu poprawi jakości życia, do której tak dążymy.
Jest wiele sposobów na harmonijny rozwój ciała, a jednym z najlepszych jest trening w wodzie.
Struktura wody minimalizuje możliwości doznania jakiejkolwiek kontuzji, a opory, które stawia są bardzo skuteczne przy treningu. Nie można zapomnieć, że woda ma wiele zalet. Potrafi uspokoić, uelastycznić ciało a nawet je wymasować, czego skutkiem może być zmniejszenie efektu skórki pomarańczowej, czyli cellitu.
Można zastosować wiele przyrządów jednak moim ulubionym jest Fit ball – piłka szwajcarska, która daje szerokie możliwości rozwoju ciała a jednocześnie dale ćwiczącemu poczucie bezpieczeństwa. Wiele osób odbiera środowisko wodne jako zagrożenie.
Dobrze przeprowadzony i zbalansowany trening potrafi wzmocnić ciało, uelastycznić i rozciągnąć a jeśli jego intensywność jest znaczna to podnieść wydolność krążeniową. W obecnym świecie jest to bardzo ważne gdyż brak ruch strasznie degraduje nasz układ krążeniowy. To tez może być sposób na pocące się dłonie, ponieważ silny układ krążenie a co za tym idzie dobre dotlenienie oraz usuwanie nadmiaru ciepła uniemożliwia przegrzanie organizmu.
To łatwy sposób na uporanie się z ta dolegliwością oraz z innymi gdyż w zdrowym ciele zdrowy duch. Wiedziały o tym nasze babcie i my powinniśmy o tym pamiętać.

http://www.wime-art.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here