Wiosenne porządki w szafie

Wiosna to odpowiedni czas, aby przeprowadzić generalne porządki w garderobie – odłożyć niepotrzebne lub za małe rzeczy, posegregować je kolorystycznie, przejrzeć ich stan. Jeśli robisz je regularnie, nie zajmą dużo czasu, ale jeśli ich unikasz… przygotuj się na trzęsienie ziemi!

Wiosna – czas na odświeżenie garderoby

Patentów na porządki w garderobie jest wiele, dlatego nie warto ich odkładać na wieczne później. W końcu nie możesz nic znaleźć, przechowujesz rzeczy, których nie nosisz, ciągle chodzisz w tym samym. Porządek w ubraniach sprawi, że będzie Ci dużo łatwiej łączyć ze sobą różne elementy garderoby – np. bluzki białe z jeansami z wysokim stanem i pastelowymi dodatkami. A zatem – jak się za niego zabrać?

Praktyczne triki na porządek w szafie

Porządek w garderobie i dobra organizacja są ważne przez cały rok, ale zwykle zabieramy się za nie wraz z nadejściem wiosny. Jak układać ubrania, np. spodnie, bluzki damskie, kurtki, jak segregować akcesoria modowe oraz przechowywać buty?

Rozplanowanie przestrzeni. To podstawa, aby zachować porządek na wiele miesięcy. Najpierw ustal, co gdzie będzie przechowywane, biorąc pod uwagę budowę szafy – półki, drążki, szuflady itd. – oraz ew. inne szafki. Rzeczy, z których często korzystasz – jak koszulki czy bluzki damskie – powinny być łatwo dostępne.

Przemyśl też sposób przechowywania dodatków – torebek, pasków – oraz bielizny. Dobrym wyborem będą szuflady, ale równie dobrze możesz je przenieść do osobnej szafki, jeśli masz więcej miejsca w mieszkaniu. Praktyczne będą przegródki, bo ułatwiają przechowywanie.

Odłóż to, czego nie nosisz. Przede wszystkim przejrzyj wszystkie ubrania i odłóż te, których już nie nosisz – są za małe albo po prostu przestały Ci się podobać. Możesz je sprzedać, korzystając z licznych aplikacji, a część przerobić zgodnie z ideą less waste. Gładka bluzka biała czy czarna może jeszcze się przydać, jeśli ją np. ozdobisz.

Posegreguj kolorami. Bluzka biała między piżamami? Zdarzają się i takie wędrówki w szafie, dlatego warto posegregować ubrania według wybranego klucza – rodzaju ubrań albo ich koloru. Poukładaj je starannie, aby wiedzieć, ile czego masz, a co warto dokupić – jeansy, klasyczne t-shirty, koszule oraz bluzki damskie to must have i baza każdej stylizacji.

Co z butami? Buty należy starannie wyczyścić wilgotną szmatką, pozwolić im wyschnąć, a następnie ustawić na dole szafy, zachowując między poszczególnymi parami odstęp. Zapewnij im przestrzeń oraz powietrze, aby nie straciły swojego kształtu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here