Wybieramy rolety dachowe do naszego poddasza

0
1771

Poddasze jest bardzo specyficznym rodzajem pomieszczeń. Są one wybierane najczęściej, przez osoby, które szukają nietypowych rozwiązań. Poddasze można urządzić w wielu różnych stylach jak stylu industrialny, skandynawki, czy loftowy.

Skosy sprawiają, że wnętrza są bardziej przytulne, ale są one także dużą przeszkodą w wyborze mebli, ponieważ poddasze zazwyczaj umeblowane jest na wymiar. Dekoracja okien połaciowych także bywa problematyczna, lecz znaleziono na to idealne rozwiązanie, jakim są rolety dachowe i plisy dachowe.

Rolety dachowe, czyli praktyczna i nowoczesna propozycja na poddasze

Pierwsza propozycja to rolety dachowe. Wyglądem, bardzo przypominają one zwykłe rolety dachowe, lecz to tylko pozory. Specjalna konstrukcja rolety dachowej pozwala na poprowadzenie jej blisko skrzydła drzwiowego. Umożliwia to tkaninie rolety na ścisłe przyleganie do okna, nawet w sytuacji, kiedy jest ono otwarte. Taki rodzaj rozwiązania skutecznie eliminuje uciążliwe ,,powiewanie’’ tkaniny. Kolejnym elementem, który odróżnia rolety dachowe od tradycyjnych, jest brak klasycznego systemu sterującego. W roletach dachowych nie znajdziemy sznureczka, czy popularnego mechanizmu koralikowego. Rolety dachowe wyposażone są w system, który samoistnie zwija roletę do kasety. Takie rozwiązanie jest niezwykle wygodne. Roletę można ustawić na trzech różnych poziomach, przez co kontroluje się, jak dużo światła wpada do pomieszczenia.

Rolety dachowe są kompleksowym rozwiązaniem, które doskonale sprawdzi się w każdym pomieszczeniu, ponieważ są one dostępne w wielu wzorach i kolorach. Dzięki temu można bez problemu dobrać rolety dachowe do salonu, kuchni, czy pokoju dziecięcego. Na poddasze polecane są głównie tkaniny zaciemniające, a także metalizowane. Rolety z materiału zaciemniającego pozwalają na satysfakcjonujące zaciemnienie pokoju, po ich całkowitym zaciągnięciu. Te z materiału metalizującego znacznie zwiększą izolację cieplną okna, przez co w zimie pomieszczenie trzyma stałą temperaturę, a latem nie nagrzewa za mocno.

Markowym producentem rolet do okien dachowych na polskim rynku jest firma Karnix, oferująca najwyższą jakość produktu, błyskawiczną realizację zamówienia oraz bezpieczną wysyłkę do klienta za pomocą firmy kurierskiej.

Plisy dachowe, czyli funkcjonalne rozwiązanie nie tylko dla okien dachowych

rolety dachowe

Drugim rozwiązanie, które jest także bardzo popularne wśród osób, które aranżują poddasza, są plisy dachowe. Co ciekawe, są one także często wybierane do zwykłych okien, za sprawą swojego oryginalnego wyglądu i dużej funkcjonalności.

Plisy znacznie różnią się od tradycyjnych rolet, a to, co najbardziej je wyróżnia, to sposób zwijania. Materiał nie jest w tym przypadku zwijany do góry, tylko układa się on w charakterystyczną harmonijkę. Kolejną różnicą jest to, że materiał może być podciągany i opuszczany w zależności od preferencji. Rankiem może być zasłonięta tylko dolna część okna, a w godzinach popołudniowych część górna i środkowa. Plisy bardzo dobrze trzymają się okiennej ramy, przez co nie odstaje od niej podczas otwierania okna.

Plisy dostępne są w wielu różnych wersjach tkaniny, takiej jak perłowa, metalizująca, czy zaciemniająca. Chcąc dowiedzieć się więcej o roletach dachowych, koniecznie przeczytaj Rolety dachowe czyli nowoczesne rozwiązania na nasze poddasze.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here