Wiosenny wyjazd w góry daje szerokie możliwości, jeśli chodzi o wędrówki, obcowanie z przyrodą oraz poznawanie jednego z ciekawszych regionów Polski. Wypoczynek nie musi ograniczać się do spacerów po Krupówkach – wyjazd z góry pozwala korzystać w pełni ze wspaniałości, jakie znajdziemy na miejscu. Jakie to są? Aby je poznać, przeczytajcie nasz krótki poradnik.

Tatrzański Park Narodowy – ostoja dzikich i rzadkich gatunków

Wysunięty na południe Polski Tatrzański Park Narodowy jest naturalnym środowiskiem wyjątkowych gatunków zwierząt i roślin. To tu napotkamy, o ile będziemy mieć szczęście, kozicę górską, świstak, ale również wilki i niedźwiedzie. Na tym jednak nie koniec. Tatry są domem dla lisów, rysia europejskiego, żbika czy kuny leśnej. W Tatrzańskim Parku Narodowym schronienie znalazły łasica, wydra i gronostaj. Ponadto, w Tatrach napotkamy jenota i wydrę. Chociażby dla tych wspaniałych zwierząt warto tu zajrzeć. Będąc na terenie parku, pamiętajmy o zachowaniu szacunku i ciszy wobec żyjących tu stworzeń.

Pełne spektrum roślinności, czyli jakie rośliny znajdziemy na szlaku

Tatry zachwycają nie tylko zwierzętami, ale również bogatą florą. Na liście najciekawszych roślin znajdziemy storczyk tatrzański, limbę, kosodrzewinę i bogate lasy. Warto dobrze się rozglądać wokół siebie, aby nie zdeptać cennej i rzadkiej roślinki.

Wyjątkowa architektura – szlakiem drewnianych willi

Urokliwe i zabytkowe wille z drewnianymi elementami, utrzymane w stylu zakopiańskim, to cecha charakterystyczna tego regionu. Choćby dla tego waloru warto przyjechać na południe Polski. Zakopane hotele stanowią bogatą bazę noclegową i rozrywkową, oferującą szereg atrakcji, od wycieczek rowerowych, ognisk, skończywszy na SPA i ekskluzywnych restauracjach i karczmach (restauracje Zakopane Krupówki). Zanim zdecydujemy się na konkretny nocleg, porównajmy ceny hotel zakopane cennik.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here