Zachodniopomorskie na weekend - co warto zobaczyć i jak zwiedzać?

Zastanawiasz się nad weekendowym wypadem? Województwo zachodniopomorskie to wciąż niedoceniana okolica, gdzie naprawdę jest na co popatrzeć. Oto największe atrakcje okolic Szczecina i najlepszy sposób, by do nich dotrzeć.

Atrakcje w zachodniopomorskim – od których zaczniesz?

W samym Szczecinie można spędzić weekend bez nudy, ale jeszcze ciekawiej może być, kiedy zdecydujesz się na zobaczenie kilku miejsc w okolicy.

Krzywy las na przykład, to bardzo interesujący pomnik przyrody w powiecie gryfińskim.

Powykrzywiane w niezwykły sposób drzewa przyciągają wycieczki i amatorów ciekawych obiektów do fotografowania.

Jeśli jesteś jednym z nich, pomyśl o tym co może dla Ciebie zrobić wypożyczalnia samochodów w Szczecinie. Niestety – o dojeździe i zwiedzaniu tych okolic komunikacją publiczną można zapomnieć.

Latarnia morska w Świnoujściu – nie sposób będąc w zachodniopomorskim, nie zobaczyć tej charakterystycznej wieży. Jest to nie tylko najwyższa latarnia morska na polskim wybrzeżu, ale również jedna z najwyższych latarni na świecie!

Jeśli chcesz ją zobaczyć korzystając z autobusów – nie ma problemu. Pamiętaj jednak, że to będzie jedna atrakcja na cały dzień, którego część stracisz czekając na busy.Kolejny plus dla szczecińskiej wypożyczalni samochodów.

Słynne molo w Kołobrzegu – czy mógłbyś je sobie odpuścić? Raczej nie.

Poruszając się po okolicy samochodem, będziesz mógł zobaczyć jego piękną iluminację po zmroku bez obawy, że nie zdążysz na autobus powrotny do Szczecina.

Ogrody Tematyczne Hortulus

Ta położona w powiecie koszalińskim atrakcja polecana jest zwłaszcza rodzinom z dziećmi w wieku szkolnym. Zwiedzanie ogrodów ma bowiem dużą wartość edukacyjno – poznawczą.

W Ogrodach prowadzone są zajęcia edukacyjne dla dzieci, które mają na celu propagowanie życia w zgodzie z naturą i naukę dostrzegania symbiozy między światem roślin, a światem zwierząt.

Woliński Park Narodowy – nie ma udanej wycieczki do zachodniopomorskiego bez zwiedzenia wyspy Wolin. Położony na niej Park Narodowy ma powierzchnię około 11 hektarów, na których spotkasz ponad 1300 gatunków roślin, w tym gatunki chronione i rzadkie.

Jak widzisz, bez samochodu ani rusz – po prostu nie zdążysz zobaczyć wszystkiego…

Plusy skorzystania  z wypożyczalni samochodów

Przede wszystkim – wypożyczając samochód w Szczecinie, zdążysz zwiedzić o wiele więcej, niż zdołałbyś przy pomocy komunikacji publicznej.

Ponadto dostaniesz do dyspozycji auto sprawne technicznie, wyposażone w GPS i na tyle komfortowe, że jazda nim będzie atrakcją sama w sobie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here