Żel budujący

Żel budujący jest produktem, który pozwala na trwałe wzmocnienie oraz łatwe przedłużenie paznokci. Jak jednak wybrać ten właściwy, skoro wybór jest tak duży? Czym się kierować podczas podejmowania decyzji? Na te pytania odpowiemy w poniższym artykule.

Cechy dobrej jakości żelu budującego

Żel budujący to popularny produkt – powstało o nim wiele artykułów czy rankingów. Warto jednak podkreślić, że przy wyborze nie warto kierować się popularnością producenta, a przede wszystkim jakością samego produktu. 

Czym charakteryzuje się dobrej jakości żel budujący? Oto jego cechy:

  • odpowiednia konsystencja – produkt powinien być gęsty. Dzięki temu łatwiej się go rozprowadza, nadaje odpowiedni kształt płytki, nie zalewając przy tym skórek,
  • samopoziomowanie – dzięki tej cesze powierzchnia nadbudowanego lub wzmocnionego paznokcia jest równa i gładka,  
  • trwałość – dzięki niej wzmocnione paznokcie są mocne, żel nie odpryskuje, trzymały się jak najdłużej, a sam żel był mocny i nie odpryskiwał,
  • przeznaczenie do lamp UV i LED – bez względu na to, jaką lampą dysponujesz, taki żel będzie współpracował z każdą.

Żele budujące polskich marek – strzał w dziesiątkę

Podczas wybierania żelu budującego, często zwracamy uwagę na globalne marki, tymczasem na rynku są dostępne produkty wysokiej jakości, które powstają w Polsce. Często są oferowane w bardzo korzystnych cenach, przy zachowaniu najwyższej jakości. Jeśli więc szukasz niezawodnego żelu budującego i nie chcesz przepłacać – wybór produktu polskiej marki to strzał w dziesiątkę!

Żel budujący dla początkujących – jaki wybrać?

Żel budujący dla początkujących stylistek czy fanek manicure wykonywanego samodzielnie w domu to przydatny produkt ułatwiający pracę. Jak wybrać odpowiedni? Zwróć przede wszystkim uwagę na jego samopoziomującą konsystencję. Dzięki niej uzyskasz gładką, jednolitą powierzchnię płytki, bez wgłębień i wybrzuszeń. Ponadto żel budujący powinien być gęsty, by było ci łatwiej pracować nad uzyskaniem idealnego kształtu paznokcia. 

Podsumowanie – jaki żel budujący wybrać?

Żel budujący powinien mieć gęstą, samopoziomującą konsystencję. Dobrej jakości produkt jest również trwały. Ponadto zwracaj uwagę nie tylko na popularność produktu, a przede wszystkim jakość – a jeśli nie chcesz przepłacać, wybierz polską markę. Powodzenia na zakupach!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here