Zima w górach – gdzie warto pojechać?

0
1557

To, że zima w górach jest magiczna, wie chyba każdy, kto choć raz odwiedził w okresie między grudniem a marcem którykolwiek polski górski kurort. Zima to czas, w którym ruch turystyczny zdecydowanie nabiera rozpędu. Większość polskich turystów, w tym także mieszkańcy Trójmiasta, kieruje się na południe kraju, w góry. Sprzyja temu zarówno dobra infrastruktura drogowa (z północny na południe biegnie droga ekspresowa S1), jak również i połączenia kolejowe oraz lotnicze.

Zwykle w okresie powakacyjnym następuje czas zastanowienia nad kolejnymi destynacjami do odwiedzenia w perspektywie 3-4 kolejnych miesięcy. W zależności od indywidualnych preferencji każdego turysty, decyzja o wyborze górskiego kurortu jest podyktowana innymi pobudkami. Dla części turystów ważna będzie lokalna atmosfera, dla innych dostępność i atrakcyjność pod względem zakwaterowania i gastronomii, dla innych bliskość stoków narciarskich oraz długość i poziom trudności tras zjazdowych, a dla jeszcze innych możliwość wypoczynku w ciszy i spokoju, czyli z dala od miejskiego zgiełku.

Gdzie zatem warto pojechać zimą w góry?

Kierunek góry

Boże Narodzenie w górach czy Sylwester w górach to dwa pakiety pobytowe, które są najczęściej wyszukiwane i rezerwowane pod koniec roku kalendarzowego. W pierwszych dwóch miesiącach roku rezerwacje dotyczą głównie zakwaterowania na ferie zimowe. We wszystkich wyżej wymienionych przypadkach, mieszkańcy Pomorza oraz Warmii i Mazur chętnie dokonują rezerwacji z większym wyprzedzeniem, często nawet kilkumiesięcznym. Mają świadomość, iż najpopularniejsze kierunki wyjazdów w okresie zimowym są często wyprzedawane nawet na miesiąc lub dwa przed terminem rozpoczęcia pakietów. Taka sytuacja ma miejsce między innymi w Szczyrku.

Szczyrk to znany, górski kurort zlokalizowany w sercu Beskidu Śląskiego. Pod kątem administracyjnym mieści się w województwie śląskim, w powiecie bielskim. Jest to miejscowość, która zimą zarówno dostarcza wielu atrakcji (m.in. kilkadziesiąt kilometrów tras zjazdowych o zróżnicowanym stopniu trudności zlokalizowanych pośród kilkunastu ośrodków narciarskich, najnowocześniejsza w Polsce infrastruktura narciarska, koncerty na żywo w ramach Snowfest Festival i innych wydarzeń), umożliwia zakup jednego karnetu na wszystkie stoki oraz gwarantuje darmowe przejazdy skibusem.

Szczególnie istotny jest fakt, iż jest to miejscowość, która jest w stanie spełnić oczekiwania każdego z turystów. Z jednej strony istnieje możliwość znalezienia zakwaterowania w miejscu, które będzie zarówno „na każdą kieszeń”, jak i spełniać oczekiwania pod kątem lokalizacji i standardu. Można przekonać się o tym wpisując w wyszukiwarkę „noclegi Szczyrk”. Z drugiej strony Szczyrk posiada rozbudowaną ofertę gastronomiczną (można tu skosztować tradycyjnych, lokalnym potraw, jak również zjeść pizzę, kebab, burgera, makaron i dania jarskie).

Zima w Szczyrku

Są też takie miejsca w Szczyrku, które umożliwiają jednocześnie wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku, przy jednoczesnym zapewnieniu dostępności zróżnicowanej oferty gastronomicznej oraz lokalnych atrakcji dla dzieci i dorosłych. Takim obiektem jest m.in. Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo.

Jest to miejsce położone na szczycie wzniesienia, co gwarantuje fantastyczny widok ze wszystkich okien obiektu na panoramę górskich szczytów (w tym najwyższy szczyt Beskidu Śląskiego – Skrzyczne). W Orlim Gnieździe zakwaterowanie może znaleźć nawet kilkaset osób. Goście i osoby z zewnątrz mogą korzystać z oferty aż 5 lokali gastronomicznych znajdujących się na terenie obiektu oraz holu widokowego. Goście Orlego Gniazda mogą ponad to korzystać z wielu atrakcji na miejscu (w tym pokoju zabaw, stołów do bilardu, ping-ponga, piłkarzyków, air-hockey, biblioteki turystycznej oraz oferty gabinetu fizjoterapii i masażu).

To, czym wyróżnia się obiekt (poza jego niespotykaną architekturą i monumentalnością) to ogromna dostępność własnych miejsc postojowych oraz zapewnienie przejazdów busem dla swoich Gości na trasie z obiektu na stoki i z powrotem. Dzięki temu możliwe jest rozkoszowanie się urokami Szczyrku w centrum oraz delektowanie się ciszą i spokojem w obiekcie i w jego bliskiej okolicy.

Analizując wszystkie możliwe lokalizacje w Szczyrku, zimą zasadnym wydaje się skorzystanie z oferty Centrum Kongresów i Rekreacji Orle Gniazdo. Można się z nią zapoznać w wieloraki sposób:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here