Książki kryminalne

Kryminały to jeden z najpopularniejszych gatunków książek. Sięgają po nie czytelnicy nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Ich autorzy z kolei należą do grona najlepiej zarabiających pisarzy. Szukając zatem odpowiedniej pozycji na prezent, na pewno warto zastanowić się nad tym gatunkiem. Jakie książki kryminalne są godne polecenia? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Coś z klasyki

Jeżeli osoba, której planujemy kupić prezent w postaci książki nie ma zbyt dużego doświadczenia w świecie kryminałów, na pewno warto postawić na klasykę. Pierwsze kroki z kryminałami dobrze jest zacząć od popularnych na całym świecie twórców, takich jak Stieg Larsson, Jo Nesbo albo Camilla Lackberg. Pierwszy z nich znany jest ze swojej bestsellerowej trylogii „Millenium”. Druga autorka stworzyła między innymi popularną serię „Saga o Fjallbace”. Z kolei Jo Nesbo zasłynął cyklem o Harrym Hole. Książki kryminalne wszystkich wymienionych autorów łączą w sobie zagadkę oraz wartką, trzymającą w napięciu akcję. Te pozycje czyta się niemal jednym tchem i szybko sięga się po kolejne części serii.

Polacy też piszą kryminały

Co jednak istotne, nie tylko zagraniczni twórcy piszą kryminały. Spory dorobek w tym zakresie mają również polscy autorzy. Dziedzina polskiego kryminału przeżywała prawdziwy rozkwit szczególnie w ostatnich kilku latach. Godne polecenia się na przykład książki kryminalne Remigiusza Mroza. To autor bestsellerowej serii z Joanną Chyłką, na podstawie której stworzono nawet serial. Popularność zyskuje również Katarzyna Bonda. Jej „Pochłaniacz” sprzedał się w 90 tysiącach egzemplarzy, a „Okularnik” w 150 tysiącach egzemplarzy. Na polskim rynku pojawia się też więcej interesujących książek kryminalnych, napisanych przez stosunkowo nowych w tej branży twórców, takich jak: Alek Rogoziński, Magda Rem, Olgierd Hurka albo Joanna Dulewicz.

Najnowsze pozycje

Szukając odpowiedniego prezentu dla prawdziwego znawcy literatury kryminalnej, warto natomiast postawić na nowości na rynku. W ten sposób możemy mieć pewność, że przyszły obdarowany nie posiada jeszcze takiej książki w swoim księgozbiorze. Z aktualnych nowości można wymienić chociażby pozycje wydane w 2020 roku przez Remigiusza Mroza, czyli „Ekstradycję” oraz „Głosy z zaświatów”. Godna polecenia jest też książka „Srebrne skrzydła” Camilli Lackberg, która to pojawi się na polskim rynku dopiero we wrześniu 2020 roku. A gdzie kupić te książki kryminalne? Najlepiej w ulubionej, zaufanej księgarni internetowej, która dodatkowo zaproponuje nam atrakcyjne rabaty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here