Zastanawiasz się nad paleniem w piecu ekogroszkiem? Przedstawiamy cztery prawdy, które pomogą ci w podjęciu tej decyzji i podpowiedzą na co zwrócić uwagę przy zakupie opału.

Czym jest ekogroszek? To paliwo opałowe otrzymywane z węgla kamiennego lub brunatnego. Charakteryzuje go stosunkowo mała średnica ziaren (zaledwie od 5 do 25 mm). Dzięki temu może być stosowany w nowoczesnych piecach wyposażonych w automatyczne dozowniki. Najczęściej sprzedawany jest luzem na kilogramy lub jako węgiel workowany.

Ekogroszek to tańszy sposób na ogrzewanie domu

Mówi się, że ekogroszek pozwala zaoszczędzić nawet do 40% kwoty, którą wydalibyśmy ogrzewając dom za pomocą gazu, prądu czy oleju opałowego. To bardzo dużo i w sezonie grzewczym pozwala zauważalnie zmniejszyć wydatki. Podobnie jest w sezonie letnim – jeśli palimy w piecu nie tylko, by ogrzać mieszkanie, ale również by uzyskać ciepłą wodę – szacuje się, że średnie zużycie ekogroszku to zaledwie około 3-4 worki.

Ekogroszek jest paliwem ekologicznym

Ekogroszek wysokiej jakości, produkowany przy użyciu najnowszych technologii, gwarantuje nam, że podczas jego spalania ilość szkodliwych substancji przedostających się do środowiska ograniczona jest do minimum. Przy produkcji ekogroszku bowiem znacząco obniża się ilość zawartej w nim siarki. Dzięki temu nie tylko nie szkodzimy środowisku, ale i otrzymujemy węgiel o wyższej wartości cieplnej.

Węgiel workowany jest lepszy

Węgiel workowany jest przede wszystkim wygodniejszy w użyciu i składowaniu. Znacznie łatwiej jest, mając węgiel w workach, znaleźć dobre miejsce do przechowywania go w odpowiednich warunkach. Ekogroszek, pakowany w worki najwyższej jakości, nie będzie narażony na bezpośrednie działanie zbyt wysokiej lub niskiej temperatury czy wilgoci, a to wpłynie na efektywność jego spalania. Ponadto węgiel workowany można składować kładąc worki jeden na drugim.

Cena  nie zawsze oznacza jakość

Wybierając producenta czy dostawcę ekogroszku warto nie tylko sugerować się proponowaną przez niego ceną paliwa opałowego, ale przede wszystkim jego jakością. I tu warto zaznaczyć, że nie zawsze ma to przełożenie na cenę. Dobry ekogroszek bywa w naprawdę atrakcyjnej cenie, ale zdarza się też, że ten słabszy sprzedawany jest jako jeden z droższych produktów. Dlatego warto kupować ekogroszek w sprawdzonych firmach, które dają gwarancję jego najwyższej jakości, jak wegielsztygar.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here