Bidony na wodę - Jaki wybrać

Bidon na wodę może przydać się w wielu sytuacjach życiowych, zwłaszcza gdy ludzie często uprawiają sport w porze letniej i chcą nawodnić się podczas treningu. Nawadnianie się w sporcie jest jedną z kluczowych czynności, a trudno jest to robić bez odpowiedniego bidonu, dzięki któremu na trening można wziąć ze sobą napój izotoniczny lub też wodę. Taki gadżet przydaje się też kolarzom, którzy udają się na dłuższe wyprawy rowerowe i po drodze nie mijają żadnego sklepu. Bidon zawsze ma się pod ręką i można z niego skorzystać w dowolnej chwili, gdy kolarzowi zachce się pić. Można je też zabierać na wycieczki rodzinne za miasto, kiedy to często chce się pić, a nie ma w pobliżu sklepu. Wodę do bidonu można nalać w domu i na pewno się ona z niego nie wyleje.

Jak wybrać odpowiedni bidon na wodę?

Dobierając bidon na wodę trzeba pomyśleć o tym, aby posiadał on optymalny kształt, nie był ani zbyt duży, ani zbyt mały, za to wykonany z odpowiednich materiałów. Najlepszym rozwiązaniem okażą się więc bidony produkowane z tworzyw sztucznych. Można z nich bardzo wygodnie korzystać, a poza tym ma się bardzo szeroki wybór, jeśli chodzi o takie produkty. Takie gadżety są lekkie, nie będzie więc problemów z ich przenoszeniem z miejsca na miejsca, są za to bardzo wytrzymałe, dlatego korzystać można z nich przez wiele miesięcy. Poza tym nie należą do najdroższych. Zawsze można zdecydować się też na bidony wykonane z aluminium, jednak trzeba wtedy zwrócić uwagę na to, aby posiadał on atest. Wtedy użytkownik będzie miał pewność, że bidon jest całkowicie bezpieczny w użyciu.

Dobry sprzęt powinien być nie tylko wytrzymały i niezbyt drogi, ale też powinien posiadać łatwe i szczelne zamknięcie. Poza tym musi być pojemny i nie może być problemów z tym, aby przymocować go solidnie do roweru. Warto też zadbać o to, aby bidon miał dobre właściwości termiczne, tak aby utrzymywał niską temperaturę napoju przez kilka godzin.

Bidon szklany czy plastikowy

Bidon szklany czy plastikowy?

Na rynku jest obecnie wiele rodzajów bidonów, w które można zainwestować swoje środki finansowe. Bardzo popularne są szczególnie bidony szklane oraz plastikowe. Bidon szklany jest według ekspertów zdrowszym i bardziej ekologicznym wyborem, jednak bidon plastikowy jest zdecydowanie popularniejszą i łatwiej dostępną odmianą. Jest on na pewno poręczniejszy, łatwiejszy do przymocowania i nie występuje tak duże ryzyko jego uszkodzenia.

Bidony szklane łatwo jednak można doprowadzać do naturalnego stanu, a co za tym idzie usuwać z nich wszelkie zanieczyszczenia. Mogą one być wielokrotnie użytkowane, zwykle są bardziej pojemne, dlatego również posiadają wiele zalet.

Bidony sportowe, który wybrać?

Najczęściej w dzisiejszych czasach korzysta się z bidonów sportowych, które wykorzystywane są przez wielu sportowców na całym świecie, trenujących przeróżne dyscypliny sportowe. Bidon sportowy powinien posiadać poręczny kształt, tak aby można było go łatwo złapać nawet mokrą dłonią, po zakończonym treningu. Poza tym powinien być on stosunkowo pojemny, aby można było do niego zaaplikować sporą ilość wybranych płynów, które będzie się dostarczało do organizmu np. podczas dłuższej jazdy rowerem.

bidon

Warto zainwestować w bidony, które mają dodatkowe wkłady na lód, wtedy też zachodzi pewność, że znajdująca się w środku woda nie będzie miała zbyt wysokiej temperatury i będzie lepiej smakowała sportowcom, a przy okazji też przyniesie orzeźwienie podczas dużych upałów panujących na dworze. Biegaczom polecane są bidony ze specjalnymi uchwytami.

Podsumowanie

Dobór optymalnego bidonu to bardzo ciężka sprawa, dlatego na własnym przykładzie najlepiej jest przetestować każdą z wymienionych opcji. Wiele będzie zależało od tego, do czego będzie używany taki gadżet, czy będzie się go używało podczas biegania, jeżdżenia na rowerze, a może podczas dłuższych spacerów rodzinnych. Do wyboru ma się jednak tak wiele opcji, zarówno jeśli chodzi o pojemność, materiał wykonania i sposób zamknięcia, że każda zainteresowana osoba będzie mogła prędzej, czy później wybrać dla siebie najlepszy sprzęt.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here