Pomorze

Pomorze to region nadmorski, który ma nam do zaoferowania naprawdę wiele. Wśród najczęściej wymienianych miejscowości znajduje się Trójmiasto, czyli Gdańsk, Gdynia oraz Sopot. Warto wiedzieć jednak, że miejsc wartych zobaczenia jest znacznie więcej, a atrakcji turystycznych nie brakuje.

Co zobaczyć w Trójmieście?

Gdańsk jest jednym z najpiękniejszych miast w Polsce (alces.pl) i wraz z Sopotem i Gdynią plasują się w czołówce popularności wśród turystów. Niewątpliwie miejsc, które można tam zwiedzić nie brakuje. To historyczna miejscowość z wieloma zabytkami. Warto odwiedzić pomniki i rezerwaty przyrody, a na uwagę zasługuje też wyjątkowa architektura. Do dyspozycji są też szlaki turystyczne, a także muzea, teatry i galerie.

Ciekawe miejsca w Malborku

Zdecydowanie Malbork to jedno z tych miejsc, które koniecznie trzeba odwiedzić, głównie przez wzgląd na swoją historię, wspaniały krzyżacki zamek, a także wiele innych zabytków z okresu średniowiecza i renesansu. Warto wymienić tutaj choćby ratusz, Bramę Mariacką, basztę maślankową czy Bramę Garncarską. Wyjątkowa historyczna architektura sprawia, że jest co oglądać i co zwiedzać. Przy tej okazji warto byłoby odwiedzić także inne miasto, jakim jest Bytów, nie tak daleko od Malborka, gdzie także znajdzie się średniowieczny zamek krzyżacki.

Słowiński Park Narodowy

Jest to park, który niewątpliwie trzeba zobaczyć. Znajduje się on tuż przy morzu i obejmuje swoim zasięgiem całkiem spory obszar Mierzei Łebskiej i Niziny Gardeńsko-Łebskiej. Jednym z najbardziej charakterystycznych cech tego miejsca są przede wszystkim piękne białe piaski, a także przyległe bagna, torfowiska, łąki oraz nadmorskie bory i lasy. Wśród turystów dużą popularnością cieszy się przemierzanie wydm ruchomych, a także odwiedziny w muzeach przyrodniczych. Tam też znajduje się stary niemiecki poligon wojskowy z czasów II WŚ.

Łeba – nie tylko piękne plaże

Zdecydowanie Łeba to częsty kierunek turystów, którzy chcą tam skorzystać przede wszystkim z pięknych nadmorskich plaż. Warto jednak wspomnieć, że właśnie tam znajduje się także Park Dinozaurów, czyli doskonałe miejsce, w którym spędzić czas może cała rodzina. Stąd też blisko do wspomnianego wyżej Słowińskiego Parku narodowego, ale warto także odwiedzić tamtejszą stadninę koni czy wodny plac zabaw, idealne miejsce dla dzieci.

Jakie miejsca historyczne warto odwiedzić na Pomorzu?

Miejsc historycznych na pomorzu nie brakuje i część z nich została już wymieniona. Warto jednak tę listę poszerzyć, chociażby o bunkry Bluechera w Ustce, torpedownię w Gdyni, wzgórze Westerplatte w Gdańsku, Wielki Młyn, Zamek Gniew czy Twierdzę Wisłoujście. Wybór jest oczywiście znacznie szerszy, a listę z ciekawymi zabytkami i miejscami wartymi odwiedzenia na terenie Pomorza, da się z łatwością znaleźć w sieci. Atrakcji zdecydowanie nie brakuje i warto o tym pomyśleć, planując wyjazd w te rejony, pamiętając, że Pomorze, to nie tylko plaże i miejscowości nadmorskie. To Pomorze Przednie, Rugia, Kaszuby, Pojezierze Pomorskie, Pobrzeże Koszalińskie i Gdańskie oraz ziemia chełmińska i Krajna. To historia, zabytki, kultura i folklor oraz duże zróżnicowanie przyrodnicze. Od piaszczystych plaż, po ruchome wydmy, zielone łąki, aż po niesamowite lasy i bory.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here