pokój dziecka

Dziecięcy pokój wymaga od nas kreatywności, aby stał się prawdziwym królestwem! Każde dziecko ma inne upodobania i warto za nimi podążać, wybierając meble dla dzieci i projektując pokój – możesz przygotować wnętrze w stylu baśniowym, motoryzacyjnym, pirackim itd. Inspiracji nie brakuje! Podpowiadamy, jakie dodatki pozwolą nam osiągnąć ciekawy efekt.

Meble dla dzieci – podstawowy element wyposażenia

Kompletując wyposażenie do pokoju dziecka, należy zacząć od mebli. Powinny być praktyczne, wielofunkcyjne, wykonane z solidnych materiałów, a także bezpieczne i… designerskie. Każdy maluch ucieszy się z łóżka z podobizną ulubionego bohatera! Modne są też łóżka w kształcie samochodu dla chłopa lub łóżeczka z baldachimem dla dziewczynek.

Wybierając gotowy zestaw, warto zdecydować się na kolekcję ozdobioną naklejkami, które nadadzą wnętrzu charakteru. Może to być szafa, biurko i komoda do pokoju dziecięcego z misiem lub kotkiem albo innym ulubionym motywem naszej pociechy. Jednak meble dla dzieci to nie wszystko – równie ważne są dodatki.

Pojemniki i kosze na wszystkie skarby świata

Co prawda do przechowywania różnych akcesoriów sprawdzą się szafeczki lub komoda do pokoju dziecięcego, ale warto pamiętać także o praktycznych pojemnikach, koszykach lub pudełkach dekoracyjnych. Schowasz w nich wiele zabawek, panując nad chaosem w pokoju, ale będą też pełniły funkcję ozdoby.

Designerski i wygodny puf

Podstawowe meble dla dzieci to nie wszystko – warto wstawić do pokoju malucha także wygodny i oryginalny puf. Będzie to dodatkowe siedzisko, ale także dekoracja – często taki mebel pełni też funkcję schowka na zabawki lub inne drobiazgi.

Baldachim dla dziewczynki, namiot dla chłopca

Każdy ma potrzebę prywatności – również dziecko. Namiot lub baldachim to specjalna strefa tylko dla malucha oraz gości, których sam zaprosi. Mogą to być koledzy z klasy, rodzice lub ulubione zabawki. Wybierając meble dla dzieci, możesz zainwestować w łóżko z baldachimem, ale dostępne są też inne modele, do rozstawienia na dywanie. W takim miejscu dziecko czuje się bezpiecznie i swobodnie, może się tu bawić lub czytać albo po prostu odpoczywać. Taki kącik stanie się ulubioną częścią pokoju!

Ramki z obrazkami

Duży wpływ na wygląd pokoju mają też kolory ścian oraz obrazki – np. z ulubionymi postaciami bajek, zwierzakami lub napisami. Warto je powiesić w różnych miejscach, dodając wnętrzu indywidualnego stylu oraz koloru. Ramki można wybrać w różnym barwach, a obrazki zawsze można wymienić, aby nieco odświeżyć design.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here