Gdzie najlepiej kupić mieszkanie nad morzem

Zakup mieszkania nad morzem to marzenie wielu osób. Kto nie chciałby wstawać rano i móc pójść z psem na spacer wzdłuż plaży  albo wieczorami po pracy podziwiać piękne zachody słońca? Jeśli tylko mamy trochę oszczędności i nieco samozaparcia do realizacji celów z łatwością możemy zmienić swoje miejsce zamieszkania na jedną z nadbałtyckich miejscowości. Ostateczny wybór nie należy jednak do najłatwiejszych.

Zanim kupisz mieszkanie

Przed podjęciem decyzji o zakupie konkretnego mieszkania musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Przede wszystkim, jakie są nasze potrzeby. Większość z nas  przeprowadza się nad morze, bo chce być blisko natury i mieć możliwość codziennych spacerów po plaży. Jeśli jednak mamy bądź planujemy mieć dzieci, dobrze jest rozważyć większe miasta.

Dzieci potrzebują szkoły, przedszkola lekcji angielskiego i wielu innych zajęć. W takiej sytuacji najlepszym wyborem będzie zamieszkanie w Gdańsku, bądź jednym z pozostałych miast Trójmiasta. Również nam, dorosłym, takie rozwiązanie znacząco ułatwi codzienne życie. W dużym mieście łatwiej jest znaleźć pracę, wyjść gdzieś wieczorem, dojechać gdziekolwiek bez potrzeby posiadania samochodu. To pragmatyczne i praktyczne podejście może nieco zaburzyć nasze idylliczne marzenie, ale jednocześnie uchroni nas przed bezsensowną inwestycją.

Dostępność komunikacyjna

To nie mniej istotna kwestia. Jeśli chcesz gdzieś zamieszkać na stałe, trzeba rozważyć czy dojazd do danego miejsca nie będzie dla nas problematyczny. Oczywiście jeśli mamy samochód rozwiązuje to sporą część problemów, ale samochód to nie wszystko i jak każda rzecz potrafi się popsuć. Poza tym nie wszędzie chcemy jeździć samochodem. Dotyczy to szczególnie dalekich tras. Po raz kolejny jednym z lepszych wyborów może okazać się Trójmiasto.

Po pierwsze przez do Trójmiasta prowadzi autostrada A1 ułatwiająca komunikację z centralną i południową Polską.

Po drugie bez problemu dostaniemy się stąd do wszystkich dużych polskich miast. Z Warszawą czy Krakowem Trójmiasto jest skomunikowane codziennymi szybkimi połączeniami kolejowymi. I po trzecie z lotniska w Gdańsku codziennie odlatują samoloty do wielu europejskich miast.

To wszystko sprawia, że z jednej strony będziemy mieli możliwość mieszkania w bliskim sąsiedztwie Bałtyku, a z drugiej, jeśli tylko zajdzie taka potrzeba, bez problemu dostaniemy się wszędzie tam, gdzie będziemy chcieli, takim środkiem transportu, który będzie dla nas najwygodniejszy.

Opłacalność inwestycji

Kupując mieszkanie, niezależnie od tego, gdzie dokładnie planujemy mieszkać, zawsze chcemy by, w razie potrzeby inwestycja nie straciła na wartości. I tu po raz kolejny najlepszą opcją będzie wybór mieszkania w Gdańsku, Gdyni lub Sopocie. Ceny mieszkań we wszystkich tych miastach regularnie idą w górę. Dlatego nawet niewielkie mieszkanie za kilka lat może być o kilkadziesiąt  tysięcy złotych więcej warte. Jeśli jednak nie będziemy chcieli go sprzedać, bez problemu również je wynajmiemy. Wybierając mieszkanie w małej miejscowości znalezienie zarówno kupcy, jak i najemcy może przysporzyć nam wiele problemów.

Więcej o apartamentach dowiesz się ze strony https://www.russjan.com/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here