Jak przygotować widowiskowy koncert? Odpowiednia oprawa oświetleniowa gwarancją wyjątkowych wrażeń

Każdy koncert to świetnie widowisko, które jednoczy ze sobą całą publiczność i należy do najbardziej hucznych wydarzeń kulturowych.  Głównym zadaniem, które musi spełnić dobrze przygotowany koncert jest zadowolenie publiczności. Widzowie udający się na wybrany koncert pragną zobaczyć na własne oczy swoich idoli i posłuchać na żywo ulubionych piosenek. Ponadto liczą na nadzwyczajne dodatkowe atrakcje, które sprawią, że koncert pozostanie na długo w ich pamięci. Doskonałymi dodatkami koncertowymi, które mogą wywołać pozytywne emocje u publiczności, są zjawiskowo przygotowane nagłośnienie i oświetlenie imprez.

Przygotowanie koncertu – rodzaje widowiska i wskazówki pomocne przy organizacji

Obecnie koncerty i imprezy sceniczne można podzielić na kilka rodzajów:

  •       ze względu na miejsce ich odbywania – koncerty w pomieszczeniach zamkniętych, półotwartych lub na świeżym powietrzu
  •       ze względu na możliwość wstępu – koncert bezpłatny, otwarty dla wszystkich lub koncert zamknięty wymagający zakupienia biletu wstępu
  •       ze względu na czas trwania – koncerty godzinne, kilkugodzinne lub kilkudniowe

Wszystkie rodzaje koncertów i imprez muszą być odpowiednio przemyślane i zaplanowane. Przed osobą przygotowującą koncert stoi bardzo trudne zadanie. Przede wszystkim musi ona posiadać odpowiedni budżet, który umożliwi jej organizację widowiska. Wiele osób rozpoczyna swoje działania od poszukiwania sponsorów imprezy. To bardzo dobre rozwiązanie, które pozwala zdobyć potrzebne pieniądze, a także zareklamować regionalne firmy.

Organizator imprezy posiadający już wystarczający kapitał na przygotowanie koncertu powinien poszukać odpowiedniej firmy, która zajmie się stworzeniem i aranżacją sceny. Dodatkowo powinien pamiętać o dobrej reklamie, dzięki której na koncercie pojawią się oczekiwani widzowie.

Do przygotowania sceny, nagłośnienia i oświetlenia koncertu najlepiej jest wybierać fachowe firmy specjalizujące się w tego typu branży. Posiadają oni ogromne doświadczenie i postępują zgodnie z warunkami BHP, dzięki temu ograniczają możliwość potencjalnych wypadków i zagrożeń. Więcej informacji odnośnie renomowanej firmy specjalizującej się w organizacji koncertów i imprez można dowiedzieć się na slservice.

Nagłośnienie imprez

Doświadczone firmy przygotowujące nagłośnienie sceniczne potrafią doskonale wykorzystać swój posiadany sprzęt i tworzyć zjawiskowe widowiska. Dysponują nowoczesnym sprzętem do nagłośnienia i mają pożądane kwalifikacje w zakresie jego obsługi. Dobrym przykładem tego typu firmy jest Sound & Lights Service.

Działa na rynku od wielu lat i stale poszerza swoje wyposażenie, klienci wynajmujący firmę Sound & Lights Service mogą liczyć na nowoczesny sprzęt nagłaśniający składający się między innymi z  systemów nagłośnieniowych firmy L’Acoustics, zestawów typu Line Array: KUDO, KARA, KIVA oraz systemów monitorów 12XT i 8XT.

Oświetlenie imprez

Oświetlenie imprez to również bardzo istotna kwestia przy przygotowaniu koncertu, zaraz po nagłośnieniu. Pozwala stworzyć wybrany charakter imprezy i podkreślić wszystko to, co dzieje się na scenie jak i poza nią.

Doskonałe oświetlenie imprez również wykonuje firma Sound & Lights Service, która gwarantuje niezapomniane przeżycia wizualne i dźwiękowe. Posiada wyjątkowe  urządzenia oświetleniowe pochodzące od światowych marek np. Vari*lite, Martin, Clay Paky. Dysponuje nowoczesnymi modelami stołów oświetleniowych i szeroką gamą przeróżnych urządzeń typu LED.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here