Jak wybrać idealną suknię ślubną w zależności od typu sylwetki

Te z nas, które przygotowują się do ślubu wiedzą, że wybór sukni ślubnej nie należy do prostych zadań. W tym szczególnym dniu każda z nas chciałaby wyglądać olśniewająco. Idealna suknia to ta, która sprawi, że będziemy czuć się kobieco, a jednocześnie podkreśli walory naszej sylwetki i ukryje jej mankamenty. Aby tak się stało, przy wyborze powinnyśmy kierować się nie tylko gustem i upodobaniami, ale także typem naszej figury. Szeroką gamę przepięknych modeli sukienek dla panien młodych znajdziesz na JJ’s House.  Zanim jednak dokonasz ostatecznego wyboru, podpowiadamy jakie suknie ślubne sprawdzą się najlepiej przy twoich kształtach!

Figura typu ,,Gruszka” (litera A)

Sylwetkę gruszki charakteryzuje niewielki biust i szczupła talia oraz rozbudowane dolne partie ciała. Przy takiej figurze musimy skupić się przede wszystkim na odciągnięciu uwagi od zbyt obszernych bioder. Nie bój się jednak podkreślić pięknego wcięcia w talii!

Sukienki, które sprawdzą się przy twoich kształtach to fason ,,A”, który cechuje rozkloszowany dół oraz ,,Princessa”, o dopasowanej górze i szerokim dole. Dzieki nim ukryjesz biodra, a jednocześnie podkreślisz górne, smukłe partie ciała.

Figura typu ,,Jabłko” (litera H)

Panie o kształtach jabłka mogą pochwalić się dużym biustem i krągłymi biodrami. Problematyczną partią jest tu jednak ,,brzuszek”, który sprawia, że brak nam wyraźnego odcięcia w talii. Przy takiej figurze powinnaś dobrać suknię, która zatuszuje krągłości właśnie w tej okolicy.

Idealną suknią ślubną dla panien młodych o takiej sylwetce będzie fason ,,Empire”. Charakteryzuje się on odcięciem pod linią biustu oraz dołem wykonanym z lekkiego, lejącego materiału. Taka suknia sprawdzi się szczególnie w przypadku pań o niskim wzroście, ponieważ podkreśla biust, a dodatkowo optycznie wydłuża sylwetkę.

Figura typu ,,Klepsydra” (litera X)

Figura klepsydry uważana jest przez wiele pań za wzór kobiecości. Idealne proporcje bioder i biustu dodatkowo podkreślone wąską talią pozwalają na wybór praktycznie każdego z dostępnych modeli sukien ślubnych.

Jeżeli jesteś szczęśliwą posiadaczką takiej sylwetki, a jednocześnie dobrze czujesz się w dopasowanych krojach, wybierz suknię w fasonie ,,Rybki” zwanej również ,,Syreną”. Tego typu model mocno przylega do sylwetki i rozszerza się dopiero od kolan w dół. Aby jednak wyglądać w nim nienagannie, twoja figura musi być perfekcyjna, dlatego po ten fason nie powinny sięgać panie z nawet lekko odstającym brzuszkiem, gdyż będzie się on odznaczał.

Figura typu ,,Kielich” (litera Y)

Twoją figurę określić można jako kielich, jeżeli masz ramiona, które są wyraźnie szersze od twoich bioder. Tę dysproporcję można jednak ukryć decydując się na suknię z rozkloszowanym dołem.

Dobrym wyborem będzie suknia o fasonie ,,A”, a także ,,Princessa”, ponieważ oba te modele cechuje poszerzany dół. Przy twojej figurze powinnaś jednak unikać sukien z odkrytymi ramionami – sięgaj po modele z delikatnymi, zwiewnymi rękawkami, które subtelnie ukryją  rozbudowane górne partie ciała.

Figura typu ,,Linijka” (litera I)

Linijka to określenie używane przy sylwetce filigranowej o małym biuście i braku wyraźnie zaznaczonej talii. Posiadaczki takiej figury powinny skupić się na optycznym poszerzeniu linii bioder, co pozwoli odciągnąć uwagę od nieco ,,chłopięcych” kształtów.

Jeżeli jesteś ,,linijką”, unikaj sukien o prostym kroju, które przylegają do dolnych partii ciała, a jednocześnie skracają sylwetkę. Najlepszym wyborem będzie ,,Princessa”, której dół dodatkowo zdobią falbany. Taki krój optycznie sprawi, że twoja sylwetka wyglądać będzie bardziej kobieco.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here