Jak wypożyczyć samochód bez karty kredytowej

Osoby, które chcą wynająć auto z wypożyczalni, muszą wziąć pod uwagę fakt, że prawie każda będzie wymagała posiadania karty kredytowej. To właśnie na niej zabezpieczona zostanie kwota za wynajem oraz kaucja. Możemy się jednak spotkać z wypożyczalniami, które jej nie wymagają. Jak to wygląda?

Zapłata

Podczas wynajmowania samochodu możemy wybrać pośród kilku sposobów płatności. Po podpisaniu umowy konkretna kwota może zostać zarezerwowana na karcie kredytowej. W niektórych wypadkach będzie ona także obejmowała kaucję. Sposób ten jest bardzo prosty oraz znacznie przyśpiesza cały proces, jednak wymaga od klienta posiadania karty kredytowej, a także ulokowanej na niej danej kwoty pieniędzy. Jednak wynajem samochodu bez wykorzystywania karty kredytowej także jest możliwe. W takich wypadkach płatności realizujemy za pomocą gotówki.

Tak samo zapłata za okres wypożyczenia, jak i kaucja mogą być uregulowane tym sposobem. Niestety nie każda wypożyczalnia honoruje takie płatności. Kolejna metoda to przelew. Wykonuje się go chwilę po rezerwacji i tym sposobem dokonujemy płatności za kompletny koszt wynajmu. Ostatni sposób jest zarezerwowany dla osób, które swoje auto zostawiły w serwisie, a kosztami zajmuje się ubezpieczyciel.

Kaucja

Kaucja to nic innego jak zabezpieczenie, które jest stosowane przez niemalże każdą wypożyczalnię samochodów. Poprzez jej stosowanie, firma nie musi przejmować się możliwością niewywiązania z umowy. Niektórzy klienci oddają auto później, niż określili lub zwracają je z uszkodzeniami. Zabrudzenia, otarcia czy wybite szyby, wszystko to musi zostać wyczyszczone oraz naprawione, a auto, które stoi w serwisie to straty dla wypożyczalni.

Jeśli dojdzie do takiej sytuacji, to kaucja jest zmniejszana o daną kwotę. Jednak czy możemy spotkać wypożyczalnie, które nie wymagają kaucji? Tak, jednak w takich wypadkach w umowie wynajmu będzie zawarta informacja mówiąca o ewentualnej zapłacie za wszelkie zniszczenia.

Zalety wynajmu samochodu bez karty kredytowej

Spora liczba osób stawia na wypożyczenie auta bez karty kredytowej. Największą zaletą takiego rozwiązania jest to, że nasza swoboda finansowa pozostaje nienaruszona. Limit naszej karty pozostaje bez zmian, a my jesteśmy w stanie dysponować środkami tak, jak nam się podoba.

Taka zaleta jest niezwykle istotna w czasie wakacji, kiedy może dojść do różnych nieplanowanych zdarzeń, Dodatkowo wcześniejsza rezerwacja oraz opłacenie wynajmu przez przelew bankowy wiąże się z mniejszą ceną.

Jak znaleźć wypożyczalnię samochodów bez konieczności posiadania karty kredytowej?

Na rynku bez problemu jesteśmy w stanie znaleźć firmy oferujące wynajem aut bez karty kredytowej. Jednak takich miejsc powinno szukać się z lekkim wyprzedzeniem. Płatność gotówką to sposób, który nie jest honorowany zbyt często. W takich wypadkach to pracownik musi wpłacić pieniądze na konto, a to już mały problem. Najczęściej można spotkać się z możliwością płatności przelewem i to właśnie dlatego powinniśmy wszystko załatwić wcześniej, aby uniknąć niemiłych niespodzianek.

Więcej informacji znajdziecie na: http://www.piastrental.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here