Jak zrobić bańki mydlane domowym sposobem?

Bańki mydlane sprawiają wielką radość wielu ludziom zarówno dorosłym, jak i dzieciom. Jest to znakomita zabawa dla całej rodziny, w którą warto czasem się zabawić. Lato to najlepsza pora na to. Jest ciepło, więc można wyjść na dwór i spędzić doskonale czas na zabawie z bańkami mydlanymi. Można urządzać różne konkursy, np. kto wydmucha największą bańkę albo wypuszczać bańki, a dzieci będą je rozwalać. W sklepach dostępne są buteleczki z płynem do baniek. Niestety szybko się on kończy, ale nie warto kupować kolejnych. Płyn do puszczania baniek równie dobrze można zrobić samemu – będzie taki sam jak ze sklepu, a może nawet lepszy, więc nie ma sensu wydawać niepotrzebnie pieniędzy.

 1. Do przygotowania płynu do puszczania baniek będą nam potrzebne odpowiednie składniki. Należy przygotować:
  szklankę wody,
  2 łyżeczki gliceryny (jest powszechnie dostępna w aptekach),
  4 łyżki płynu do naczyń (świetnie spisuje się np. Ludwik).
  Mamy już niezbędne składniki, teraz należy je wymieszać i możemy puszczać bańki. Niestety czasami w tych proporcjach bańki mogą nie wychodzić odpowiadającej nam jakości. Wtedy jesteśmy zmuszeni poeksperymentować i sami odkryć, ile ich potrzebujemy.
 2. Czasami znalezienie gliceryny wiążę się z dużymi problemami i nie można jej nigdzie znaleźć. Wtedy możemy ją zastąpić gęstym syropem wykonanym z wody i cukru. Będzie miał podobne działanie co gliceryna i zwiększał trwałość baniek.
 3. Wieczorem możemy zrobić wyjątkowe, świetliste bańki. To wcale nie jest takie trudne, jak nam się wydaje. Wystarczy do płynu do baniek dolać fluorescencyjnej plakatówki lub fluorescencyjnego markera (należy go rozciąć i wylać z niego tusz), a następnie wymieszać z płynem do baniek. Najlepiej zacząć od mieszanki w proporcji pół na pół. Jeśli bańki nie będą nam odpowiadać to należy dodać w więcej jednego lub drugiego składnika. Najlepsze efekty widać na żółtych i pomarańczowych bańkach, a najsłabsze niestety na niebieskich i czerwonych.Jak zrobić bańki mydlane domowym sposobem?
 4. Płyn już gotowy, teraz pora przygotować narzędzia do puszczania baniek. Nie musimy ich kupować w sklepie, w domu mamy mnóstwo rzeczy, które się mogą do tego nadawać. Świetnie sprawdzi się słomka, której końcówkę rozcinamy na 4 i odginamy na boki. Inne przedmioty, które możemy zastosować to kuchenna szpatułka z dziurką, lejek, druciane wieszaki lub obręcz po starym sitku.
 5. Wiele razy widzieliście gigantyczne bańki i też chcecie takie wykonywać. Do tego potrzebne są odpowiednie narzędzia. Trzeba wziąć dwie plastikowe słomki i przewlec przez nie sznurek, a na koniec związać końcówki. Wielkość możemy dobrać sami. Narzędzie gotowe, teraz należy je zamoczyć w płynie i lekko naprężyć trzymając za słomki, a następnie trzeba złapać powietrze do środka obręczy płynnym ruchem.

Warto pamiętać, że:

 • Bańki mogą zamoczyć meble i dywany oraz pozostawić śliskie ślady na podłodze. Trzeba mieć to na uwadze, aby nie zrobić sobie krzywdy.
 • Bańki z dodatkiem farby mogą pobrudzić nasze rzeczy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here