Jaki otulacz dla noworodka wybrać

Otulacz dla niemowlaka to gadżet, który przyda się w pierwszych miesiącach życia malca. Noworodek, po opuszczeniu brzucha mamy przeżywa niemały szok. Otulacz niemowlęcy ma za zadanie choć trochę zminimalizować dyskomfort, który dziecko odczuwa w związku ze zderzeniem się z zupełnie nieznanym dla niego  światem. Jak prawidłowo używać otulacza i na co zwrócić uwagę przy wyborze tego gadżetu?

Otulacz niemowlęcy – niezbędny gadżet w pierwszych miesiącach życia

Pierwsze dni, tygodnie, a nawet miesiące życia poza brzuchem mamy mogą być bardzo stresujące dla maluszka. Noworodek, po przyjściu na świat, styka się z wieloma bodźcami – głównie światłem i dźwiękami – które do tej pory nie były obecne w jego życiu. To wszystko, jak również spora przestrzeń, w której się znalazł, powoduje dezorientację, a co za tym idzie – wywołuje płacz. Właśnie wtedy z pomocą może przyjść otulacz dla niemowlaka.

Ten niepozorny gadżet sprawia, że maluch ma ograniczoną swobodę ruchów i jest mu przyjemnie ciepło. W otulaczu dla noworodka dziecko przyjmuje pozycję podobną do tej, jaką miało w brzuchu mamy. Dzięki temu, że otulacz ściśle przylega do ciała, malec ma poczucie bliskości i bezpieczeństwa.

Jaki otulacz dla noworodka będzie najlepszy?

Otulacz niemowlęcy musi być – przede wszystkim – bezpieczny dla malucha. Jaki otulacz dla noworodka wybrać i na co zwrócić szczególną uwagę podczas zakupu tego gadżetu?

  • Po pierwsze: materiał

Najlepiej sprawdzą się bawełniane otulacze niemowlęce z domieszką elastanu. Bawełna jest przyjemna w dotyku, a elastan zapewnia swobodę ruchów. Można również sięgnąć po bambusowy otulacz dla noworodka. To tkanina, która posiada znakomite właściwości oddychające, a przy tym jest antybakteryjna i doskonale radzi sobie z pochłanianiem nieprzyjemnych zapachów.

  • Po drugie: wysoka jakość

Bardzo ważne jest, żeby na metce otulacza dla niemowlaka widniała informacja o certyfikacie Oeko-Tex Standard 100. Tylko wtedy można mieć pewność, że materiał, z którego został wykonany otulacz, jest pozbawiony toksycznych substancji i barwników, które mają negatywny wpływ na zdrowie człowieka.

  • Po trzecie: bezpieczeństwo

Przed zakupem otulacza dla niemowlaka należy sprawdzić, czy produkt nie posiada wystających guzików, troczków lub ostrych metek. Każdy z tych elementów może wyrządzić krzywdę maluchowi.

Duży wybór dobrej jakości otulaczy dla niemowlaków można znaleźć tutaj: https://www.51015kids.eu/dziecko/niemowlak/akcesoria-niemowlece/pieluszki-i-otulacze.

Jak używać otulacza niemowlęcego?

Otulacz dla noworodka to gadżet, który przydaje się głównie podczas spania malca – niezależnie od tego, czy dziecko śpi w kołysce, łóżeczku czy koszu. Otulacza można używać również podczas spacerów i w trakcie podróży samochodem. Jak prawidłowo używać otulacza niemowlęcego? Przed ułożeniem dziecka w otulaczu należy upewnić się, że maluch jest nakarmiony i przewinięty. Jeśli w pomieszczeniu panuje temperatura 20 stopni Celsjusza lub wyższa, malucha nie trzeba ubierać do otulania – wystarczy, że będzie w pieluszce. Warto pamiętać, że nie należy otulać główki dziecka, główka zawsze powinna być odkryta.

Reklama.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here