taniec

Nowa rzeczywistość spowodowana sytuacją epidemiologiczną, obejmująca obszar niemal całego świata, sprawiła, że dotychczasowy rytm życia większości z nas został poważnie zaburzony. Ograniczony dostęp do kultury i rozrywki na dłuższą metę mógłby spowodować przykre konsekwencje, dlatego też powstają alternatywne sposoby umożliwiające rozwój, kreatywne spędzenie wolnego czasu i poprawę samopoczucia. Jednym z nich są zajęcia „Tańcz z Dance Atelier” w ramach programu „Kultura w sieci”. Na czym on polega i do kogo jest skierowany? Sprawdź!

Czym jest program taneczny „Kultury w sieci”?

Aktywność fizyczna to jeden z podstawowych elementów mających wpływ na zdrowie, dobre samopoczucie i energię do życia. Pozwala dłużej zachować młodość, wyrabia kondycję, pomaga uzyskać i zachować odpowiednią sylwetkę, a także redukuje stres i wpływa na poprawę nastroju. Jedną z najprzyjemniejszych form ruchu jest z kolei taniec, którego popularność od pewnego czasu stale rośnie. Nic dziwnego! Jest on bowiem nie tylko idealną alternatywą dla ćwiczeń na siłowni, ale także lekarstwem na przygnębienie, kompleksy i brak pewności siebie. Niestety z uwagi na różne przeszkody nie zawsze możliwe jest uczęszczanie na zajęcia w szkole tańca. Z myślą o tym powstał więc cykl bezpłatnych zajęć tanecznych online o nazwie „Tańcz z Dance Atelier”, będący częścią programu Kultura w sieci. Ma on za zadanie umożliwić ciekawe i przyjemne spędzenie czasu w postaci nauki podstaw salsy i bachaty każdemu bez względu na wiek czy umiejętności. Jedynym warunkiem koniecznym do spełnienia jest posiadanie dostępu do internetu.

Czy warto rozpocząć lekcje tańca przez internet?

Decyzja o rozpoczęciu nauki tańca z reguły wiąże się z zapisaniem na kurs i regularnym uczęszczaniem na lekcje w trybie stacjonarnym. Jak jednak wyglądają lekcje tańca przez internet? Punktem wyjściowym jest dobry humor i nastawienie, a także chęć do rozpoczęcia aktywności fizycznej w takiej formie. Choć nauka tańca online wyklucza możliwość bezpośredniego kontaktu z instruktorem lub instruktorką, nie jest jednak pozbawiona zalet. Przede wszystkim nabieranie umiejętności tanecznych we własnych czterech kątach pozwala całkowicie wyeliminować stres i strach przed popełnianymi błędami, tak często towarzyszącymi osobom, które dopiero rozpoczynają przygodę z tańcem. Możliwość nauki poszczególnych kroków i figur we własnym tempie jest więc ogromnym ułatwieniem dla części początkujących tancerzy. Warto również zauważyć, że lekcje tańca online ze względu na swoją formę są dostępne dla każdego, kto posiada łącze internetowe i wolny kawałek podłogi.

Kto i w jaki sposób może skorzystać z programu?

Uczęszczając na zajęcia stacjonarne w szkole tańca, nasz wiek i umiejętności w pewnym stopniu decydują o tym, do jakiej grupy zostaniemy przydzieleni. W przypadku lekcji tańca online „Tańcz z Dance Atelier” w ramach „Kultury w sieci”, programu Narodowego Centrum Kultury, sytuacja wygląda zgoła inaczej. Program kierowany jest do wszystkich osób zainteresowanych rozpoczęciem nauki tańca, bez względu na wiek, płeć i umiejętności taneczne. Zajęcia zostały skonstruowane w taki sposób, aby zarówno dzieci, młodzież, osoby dorosłe, jak i seniorzy byli w stanie opanować kroki podstawowe będące świetnym punktem wyjścia dla późniejszego doskonalenia się w tym zakresie. Głównym celem zajęć jest jednak poprawa sprawności fizycznej, rozwój dostępny dla każdego, a nade wszystko dobra zabawa!

Techniki taneczne w ramach lekcji tańca online

W ramach zajęć tańca online dostępne są dwie techniki, salsa solo i bachata solo. Pierwsza z nich należy do najpopularniejszych tańców latynoamerykańskich i cieszy się ogromną popularnością na całym świecie ze względu na niezwykle uniwersalne zastosowanie, a także dużych możliwości w zakresie improwizacji w momencie, w którym opanuje się podstawowe kroki, nienależące do najtrudniejszych. Bachata, pochodząca ze słonecznej Dominikany, uważana jest z kolei za jeden z najbardziej sensualnych rodzajów tańca, który świetnie sprawdza się jako forma nabrania pewności siebie i poznania własnych atutów. Lekcje tańca przez internet prowadzone są w wersji „solo”, dzięki czemu pozwalają opanować podstawową choreografię bez konieczności posiadania partnera do tańca. Jest to zatem idealne rozwiązanie dla każdego, kto w efektywny i kreatywny sposób chce zadbać o siebie, swoje ciało i samopoczucie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here