logistyka

Taka praca jest to bardzo popularny i z pewnością przyszłościowy zawód. Ogłoszeń o pracę w tej branży jest naprawdę sporo i co lepsze każdego dnia pojawiają się nowe! Nie ma się co dziwić, branża logistyczna cały czas się rozwija, a co za tym idzie osoby, które wybrały taką ścieżkę zawodową nie mają powodów do zmartwień w kwestii zatrudnienia. Czym zajmuje się logistyk? Jak nim zostać? Przekonajmy się! 

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/jak-zostac-logistykiem/ 

Logistyk – czym się zajmuje?

Logistyka jest procesem planowania, realizowania oraz kontroli przepływu surowców, materiałów, a także produktów z jednego punktu do drugiego. Kim zatem jest logistyk? Jest to osoba, która potrafi i zaplanować każdy krok dla swojej firmy. Dzięki temu transport, magazynowanie towaru, a także działania w firmie są odpowiednio zaplanowane i realizowane. Praca logistyka może dotyczyć również zagadnień związanych z obsługą klienta, planowaniem popytu, kontrolowaniem zapasów, przepływu informacji, realizacją zamówienie, transportem. 

W logistyce bardzo ważna jest reguła W7. Co oznacza taka reguła? To nic innego jak:

 1. Właściwy produkt 
 2. Właściwa ilość 
 3. Właściwy stan 
 4. Właściwe miejsce 
 5. Właściwy czas 
 6. Właściwy klient 
 7. Właściwa cena

W jaki sposób zostać logistykiem?

Logistyka jest bardzo szeroko rozumianym pojęciem. Ciężko jest opanować wszystko na jednym szkoleniu w krótkim czasie. Właśnie dlatego najlepszą oraz najbardziej porządną opcją, przy przygotowaniu się do zawodu Logistyka jest podjęcie studiów ekonomicznych lub technicznych na kierunku Logistyka bądź pokrewnych specjalizacjach logistycznych. Wybór uczelni należy od nas. Wybierając studia logistyczne mamy do wyboru kilka kierunków:

 • Logistyka międzynarodowa 
 • Logistyka i technologia transportu
 • Logistyka w gospodarce żywnościowej
 • Logistyka i administrowanie w mediach
 • Ekonomia transportu i logistyki

Już na etapie edukacji powinniśmy wiedzieć, że z tym zawodem chcielibyśmy wiązać swoją przyszłość. Dlatego też w technikum e-klasa profilu logistycznym będzie dobrym podglebie przed studiami. Oczywiście wiedza, którą tam zdobędziemy nie jest tak obszerna jak w przypadku uczelni wyższej, jednak pozwoli nam na załapanie podstaw oraz w zawodzie przed podjęciem studiów w trybie zaocznym. Bardzo dużo zależy tak naprawdę od tego, gdzie chcemy pracować w przyszłości i jakie wymogi będzie posiadał nas potencjalny pracodawca.

Zobacz też:  http://www.bazanciarnia.pl/maszynista-ile-zarabia/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here