Na co zwrócić uwagę kupując wózek dziecięcy?

Wózek dziecięcy to bardzo ważny zakup, gdyż dziecko będzie korzystało z niego przez długi okres w swoim życiu. Z tego powodu konieczne jest, aby zadbać o to, aby był on możliwie komfortowy zarówno dla dziecka, ale i dla rodzica.

Komfort można oceniać zważając na wiele aspektów. Przede wszystkim, z perspektywy dziecka ważne są takie aspekty jak – możliwość wygodnego snu (dobra amortyzacja, wygodne siedzisko), wiele pozycji ułożenia siedziska (aby mieć możliwość spania, a także oglądania otoczenia)… w przypadku rodziców, istotna jest waga wózka, możliwość montażu fotelika i nie tylko.

W poniższym artykule skupimy się na potrzebach zarówno rodziców, jak i dzieci. Dowiedz się, na co zwrócić uwagę kupując wózki dziecięce.

Amortyzacja

Amortyzacja wózka jest jego niezwykle istotnym elementem. Dobra amortyzacja pozwala zachować wysoki komfort poruszania się – nawet po nierównych terenach. Z tego powodu warto jest zaopatrzyć się w wózek, który posiada skuteczną amortyzację. Dodatkowo, warto jest mieć na uwadze, że koła pompowane również pozytywnie przekładają się na amortyzację podczas spaceru.

Siedzisko

Siedzisko to istotny element każdego wózka dziecięcego. Możliwość jego konfigurowania zgodnie z potrzebami dziecka jest szczególnie istotna, by dziecko czuło zadowolenie z korzystania z niego. Dobre siedzisko powinno być przede wszystkim wygodne – miękkie, wyposażone w system wentylacyjny, zapewniające odpowiednią widoczność, ilość cienia i nie tylko.

Istotną kwestią jest także bezpieczeństwo – dobre siedzisko jest wyposażone w pasy bezpieczeństwa, które chroni dziecko przed wypadnięciem; dodatkowo, warto jest wyposażyć wózek w pałąk bezpieczeństwa w tym samym celu.

Możliwość rozbudowy wózka

Rozbudowa wózka pozwala na lepsze dopasowanie wózka do potrzeb dziecka. Mnogość akcesoriów – uchwytów na kubek, kompatybilnych folii, dostawek – pozwoli na lepsze wykorzystanie potencjału danego wózka dziecięcego. Przed zakupem warto jest rozeznać się, jakie akcesoria są dostępne do danego modelu wózka.

Waga

Waga wózka jest ważna w przypadku, gdy mieszkasz na wysokim piętrze. Wnoszenie ciężkiego wózka w takim przypadku mogłaby okazać się wysoce niekomfortowe. Z tego powodu, przed zakupem wózka poznaj jego wagę i sprawdź, czy będziesz w stanie unieść go bez pomocy innej osoby.

Możliwość montażu fotelika

Montaż fotelika samochodowego na stelażu jest sporym udogodnieniem, gdyż dzięki temu jesteśmy w stanie uniknąć konieczności wyciągania dziecka z wózka, celem kontynuacji spaceru. Przed zakupem warto jest dowiedzieć się, czy do danego wózka można dokupić adaptery do montażu fotelika.

Jakie aspekty przy zakupie wózka były dla Ciebie najważniejsze?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here