Nieruchomości w Krakowie- co można powiedzieć na ich temat?

Kraków określa się mianem miasta, które rozwija się najbardziej dynamicznie ze wszystkich miast Polski. Ciągle zwiększa się tutaj liczba mieszkańców, ale też bardzo wiele nowych inwestycji ma tutaj miejsce- głównie ze względu na niesłabnący popyt. Jest to miasto postrzegane jako dobre miejsce do życia oraz do rozwijania własnej kariery zawodowej, a nawet własnej firmy. Kraków jest też jednym z najważniejszych ośrodków naukowych i akademickich w Polsce, stąd zainteresowanie możliwością mieszkania tutaj nie słabnie, a wręcz przeciwnie- wzrasta. Chcą tutaj mieszkać zarówno osoby pracujące, jak i te, które chcą zdobywać swoje kwalifikacje na renomowanych i znanych uczelniach. Tylko w ostatnich 11 miesiącach ceny mieszkań w Krakowie wzrosły o około 11%, co pokazuje, że popularność tego miasta jest ogromna, nawet pomimo tego, że średnia cena za mieszkanie w mieście wynosi niemalże 400 tysięcy złotych jeśli przyjdzie już do samego kupna mieszkania własnościowego.

Wynajem czy mieszkania na sprzedaż?

Cały czas powstają nowe mieszkania na sprzedaż. Wiele osób jest zainteresowanych nie tylko ich kupnem, ale i wynajmem. Okazuje się, że średni metraż kupowanych mieszkań wynosi około 50 m2, co też nie oznacza bardzo dużych lokali. Przy okazji kupna szybko przekonamy się o tym, że cena za 1 m2 może sięgać około 7-8 tysięcy złotych, a w przypadku wynajmu, miesięcznie będziemy musieli zapłacić około 2 tysięcy złotych. Z tego też względu wiele osób decyduje się na kupno nawet na kredyt, gdyż koszty wynajmu są duże i często nieopłacalne.

Właściwie dlaczego chcemy mieszkać w Krakowie?

Przede wszystkim, wśród największych zalet, jakie ma to miasto, wskazuje się bardzo dobrze rozwiniętą bazę hotelową i gastronomiczną, bogate życie kulturalne miasta, klimat oraz bardzo rozległą część zabytkową miasta, która niejako jest rozlana i nie koncentruje się jedynie w samym centrum. Dodatkowo, jest to miasto prężnie się rozwijające, w którym ciągle powstaje wiele miejsc pracy- można więc tutaj znacznie łatwiej znaleźć pracę zwłaszcza w przypadku specjalistów z różnych dziedzin. Na wyróżnienie zasługuje także dobre skomunikowanie miasta, a więc bardzo rozwinięta sieć tramwajów i autobusów, dzięki czemu podróżowanie po mieście jest szybkie i sprawne. Dodatkowym atutem są zlokalizowane tutaj uczelnie wyższe o dużym prestiżu.

A jak kształtują się powierzchnie biurowe do wynajęcia w Krakowie?

Ich największa koncentracja ma miejsce w południowej części Krakowa- takich powierzchni do wynajęcia jest tutaj nawet do 4 razy więcej niż w części północno- zachodniej. W Krakowie mamy też do czynienia z bardzo wieloma inwestycjami, które dopiero są w trakcie budowy. Bardzo ważne jest też to, że podaż cały czas idzie w parze z popytem na takie lokale w mieście. Obecnie, Kraków zajmuje drugie miejsce w Polsce, zaraz za Warszawą, jeśli chodzi o ilość dostępnych metrów kwadratowych powierzchni biurowych do wynajęcia. Jest też głównym rynkiem regionalnym nie mającym konkurencji w Polsce Południowej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here