IPhone to telefon, który wielu ludzi uważa za jedyny słuszny wybór . Firma Apple skradła serce milionom użytkowników nowoczesnych technologii. Smartfony tego popularnego producenta cenione są głównie za niezawodność oraz autorskie oprogramowanie. W ostatnim czasie na rynku pojawiła się nowość – Iphone X. Cena tego urządzenia to około 5500 złotych. Nie sprawiło to jednak, że zainteresowanie produktem jest mniejsze.

Specyfikacja – (zanim przeczytasz warto dowiedzieć się co to jest Iphone?)

Przekątna ekranu to 5,8 cali. Nowy model ma dwa aparaty (12 MP z obiektywem szerokokątnym oraz teleobiektywem). Dzięki nowości, jaką jest stabilizacja obrazu, producent obiecuje zdjęcia dużo lepszej jakości. Telefon został wyposażony w funkcję rozpoznawania twarzy, dzięki której odblokujemy urządzenie. Model z największą ilością pamięci ma jej 256 GB. Liczba RAM wynosi 3GB. Procesor jest sześciordzeniowy.

Zalety najnowszego modelu telefonu od Apple

Na zwrócenie uwagi na pewno zasługuje stylowa obudowa tego modelu – występuje w dwóch wersjach kolorystycznych – czarnej i srebrnej. Telefon jest smukły, dzięki czemu będzie dobrze trzymał się nawet w małych dłoniach. Jego przód to sam ekran z głośnikiem. Ekran ten został pokryty warstwą, która ma chronić przed tłustymi śladami, co jest zdecydowaną zaletą.

Procesor A11 Bionic, 3 GB RAM oraz dobrze zoptymalizowany system operacyjny i pamięć (do wyboru 256 GB lub 64 GB) to gwarancja szybkości tego modelu. Telefon można pochwalić także za szybkie WiFi. Aplikacje działają płynnie, nie zawieszają się.
Nowym rozwiązaniem, które może spodobać się wielu osobom są animoji – rozwinięta wersja emotikon. Dzięki tej funkcji można tworzyć postacie, które mówią naszym głosem i mają naszą mimikę. Podzielić się stworzonym animoji należy poprzez wiadomość. Poza tym, możliwe jest wysłanie naklejki, która odzwierciedla naszą minę.

Niewątpliwą zaletą modelu X jest optyczna stabilizacja obrazu. Przy dobrym oświetleniu, możemy mieć pewność, że zdjęcia wyjdą ostre. Przydatny dla fanów selfie z pewnością okaże się tryb portretowy. Korzysta on z dwóch aparatów, dzięki czemu na zdjęciu zachowany jest efekt głębi ostrości – pierwszy plan jest ostry, natomiast tło rozmyte.

Filmy można nagrywać w jakości 4K 60 fps, co jest zaletą szczególnie dla osób, które lubią w taki sposób dokumentować ważne chwile. W trybie 1080p i 720p, Apple zaproponowało dodatkową stabilizację, dzięki której nagrany materiał będzie jeszcze lepszy.

Wady najnowszego IPhone’a – co może nie spodobać się użytkownikom?

Nowym rozwiązaniem od firmy Apple jest Face ID. To funkcja, dzięki której odblokujesz telefon, ale nie tylko – pomaga także w płatnościach internetowych. Działa poprzez zastosowanie aparatu TrueDepth. To rozwiązanie zastąpiło Touch ID, czyli odblokowywanie telefonu za pomocą linii papilarnych. Producent zapewnia, że funkcja nie nabierze się na maskę czy zdjęcie, a system dostrzeże zmiany w wyglądzie i nauczy się ich. Pojawiają się jednak głosy, że Face ID nie będzie w stu procentach wygodne. Kiedy chcielibyśmy szybko odblokować leżący na biurku telefon, nie zrobimy tego, dopóki go nie podniesiemy i nie pozwolimy mu sczytać naszej twarzy. 

Niewątpliwą wadą tego modelu okazuje się być bateria. Telefon działa krócej niż model 7 Plus, co może zawieść jego użytkowników. W pudełku brak szybkiej ładowarki, co naraża na nowe koszty mówi ekspert z bloga komputerowego.

Cechą, którą niektórzy mogą uznać za dużą wadę, jest wykorzystanie w telefonie ekranu OLED, który mimo swych zalet, ma jedną, poważną usterkę. Wyświetlacz Super Retina w technologii OLED został użyty przez Apple pierwszy raz w jubileuszowej wersji telefonu. Producent zapewnia, że dzięki tej technologii, model wyróżnia się szeroką gamą kolorystyczną, kontrastem oraz dużą jasnością. Natomiast, należy zwrócić uwagę na możliwość, tzw. efektu wypalania obrazu. Według producenta normalną cechą wyświetlaczy OLED jest to, że gdy patrzy się na wyświetlacz pod kątem, to widoczna może być zmiana kolorów. Do wypalenia obrazu może dojść, gdy wyświetla się jeden obraz przez długi czas oraz na największym podświetleniu. Jeśli zjawisko wystąpi w telefonie, reklamacja najpewniej nie zostanie uznana.

Jak widać, nowość od firmy Apple ma wiele zalet, jak i wad. Jest to telefon, za który zapłacić trzeba około 5000 tysięcy złotych. Wysoka cena może dla niektórych okazać się wadą, z powodu której zrezygnują z zakupu IPhone’a. Niewątpliwą zaletą modelu X jest szybkość i niezawodność systemu IOS. Świetnie prezentuje się inny niż dotychczas design. Natomiast, zwraca się uwagę na niekorzystnie wyglądający czarny pasek na ekranie, do którego nie są dostosowane wszystkie aplikacje. Dla niektórych atrakcją mogą okazać się animoji, czyli rozbudowana i ulepszona wersja emotikon. Plusem tego telefonu jest na pewno tryb portretowania, który pozwala na wykonanie wyjątkowych selfie. Wadą dla przyzwyczajonych do Touch ID użytkowników może się okazać zastąpienie go technologią Face ID, która działa bardzo dobrze, ale powoduje pewne ograniczenia. IPhone X to z pewnością propozycja dla fanów marki Apple, którym nowy model przypadnie do gustu, mimo kilku minusów, które zauważalne mogą stać się dość szybko.

Więcej porad na portalu jaki-komputer.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here