Okulary przeciwsłoneczne dla kierowców - polaryzacyjne, do jazdy nocą. Jakie wybrać?

Okulary przeciwsłoneczne to prosty sposób, aby zadbać o wzrok w czasie jazdy samochodem. Nawet najbardziej doświadczony kierowca, nie będzie czuć się pewnie za kierownicą auta, gdy prosto w oczy będzie go razić ostre słońce. Aby temu zapobiec, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie okulary polaryzacyjne. Do jazdy nocą sprawdzają się żółte lub pomarańczowe szkła okularowe.

Odpowiednio dobrane okulary przeciwsłoneczne zapewnią nie tylko komfortową, ale i bezpieczną jazdę samochodem. Ostre słońce bądź gorsza jakość widzenia po zmroku, mogą stanowić poważne zagrożenie dla kierowcy. Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo i wygodę w czasie jazdy samochodem, wystarczy zaopatrzyć się w odpowiednie okulary przeciwsłoneczne takie jak na przykład https://sklep.visionexpress.pl/szukaj/okulary-przeciwsloneczne . 

Okulary przeciwsłoneczne dla kierowców

Okulary przeciwsłoneczne najlepiej kupić w renomowanym salonie okulistycznym oferującym pełnowartościowe i bezpieczne produkty dla oczu. Szkła okularowe, które wyposażone są filtry całkowicie blokujące szkodliwe promieniowanie UVA i UVB oznaczone są symbolem UV 400. Wybierając okulary przeciwsłoneczne do jazdy samochodem, warto również zwrócić uwagę na kolor szkieł. Zbyt ciemne szkła mogą zniekształcać widziany obraz, zwłaszcza jego kolory i doprowadzić do bardzo niebezpiecznych sytuacji na drodze. Optymalnym rozwiązaniem dla kierowców są okulary przeciwsłoneczne ze szkłami o 70-85 zaciemnieniu, najlepiej w kolorze brązowym, czarnym lub szarym.

Okulary polaryzacyjne dla kierowców

Polaryzacja to kolejny czynnik, na jaki warto zwrócić uwagę wybierając okulary dla kierowców. Szkła okularowe z filtrem polaryzacyjnym skutecznie chronią oczy przed oślepiającym światłem, które odbija się od płaskich powierzchni, np. deski rozdzielczej w aucie czy mokrego asfaltu. Okulary polaryzacyjne zapewniają bezpieczną jazdę samochodem, nawet w przypadku bardzo silnego nasłonecznienia.

Okulary dla kierowców z antyrefleksem

Okulary z powłoką antyrefleksyjną zapobiegają obiciom promieni świetlnych od powierzchni okularów, a także zmniejszają podatność oczu na zmęczenie. Powłoka antyrefleksyjna dodatkowo chroni szkła przed zarysowaniem, a wyposażona dodatkowo o powłokę hydrofobową – hamuje osadzanie się wody na ich powierzchni.

Okulary przeciwsłoneczne dla kierowców zawodowych

Kierowcy zawodowi mogą skorzystać z nowoczesnych modeli poliwęglanowych okularów przeciwsłonecznych wyposażonych w filtr UV, powłokę polaryzacyjną oraz Anti-Fog, która dodatkowo chroni szkła przed zaparowaniem. Okulary przeciwsłoneczne z technologią Soft Touch to idealny model dla osób, które dużo czasu spędzają za kierownicą, ponieważ są bardzo wygodne w noszeniu, nie uciskają głowy, ani nosa, a jednocześnie ograniczają pocenie się skóry.

Okulary fotochromowe dla kierowców

Okulary fotochromowe wyposażone są w specjalne soczewki, które dostosowują się do aktualnego poziomu nasłonecznienia. Oznacza to, że w przypadku ostrego słońca szkła ciemnieją się, a w miejscach zaciemnionych lub po zmroku – delikatnie rozjaśniają.

Okulary dla kierowców do jazdy nocą

Do nocnej jazdy, a także w sytuacji dużego zachmurzenia, najlepiej sprawdzają się modele okularów wyposażone w pomarańczowe lub żółte szkła. Dzięki takiemu zabarwieniu mijane obiekty na drodze są jaśniejsze, a tym samym bardziej widoczne dla kierowcy. Okulary dla kierowców o żółtych lub pomarańczowych szkłach skutecznie blokują fale świetlne, jakie ulegają rozproszeniu w słabym świetle.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here