Poduszki dekoracyjne do salonu jako walka z monotonią

Tkaniny to chyba najprostszy sposób na szybką metamorfozę wnętrza. Nic – tak jak one – nie jest w stanie odmienić stylu wnętrza w ekspresowy i spektakularny sposób: nowe zasłony czy pokrowce na meble potrafią zmienić oblicze każdego salonu.

Najbardziej efektownym sposobem jest zastosowanie dekoracyjnych poduszek. Poduszki ozdobne to przystępny, tani i prosty sposób, by nawet nudne i monotonne pomieszczenie stało się zjawiskowym, ale jednocześnie przytulnym miejscem do wypoczywania. Niedbale rzucone na narożnik czy kanapę zachęcają do odpoczynku. Są nie tylko ozdobą, ale też praktycznym elementem: pozwalają przyjąć wygodną, sprzyjającą relaksowi pozycję. Poduszki dekoracyjne do salonu są niezbędne, gdy chcemy, by nasz salon nabrał ciepła i przytulności.

Nic tak szybko nie jest w stanie odmienić charakteru salonu jak odpowiednio dobrane poszewki na poduszki. W zależności od wybranego modelu, możemy sprawić, że strefa wypoczynkowa stanie się prawdziwym wabikiem dla oczu i będzie przyciągać wzrok zaraz po wejściu do salonu. Świetnym zabiegiem jest zastosowanie wzorzystych poszewek na tle jednolitych mebli wypoczynkowych – to dobry sposób na przełamanie monotonii i nudy we wnętrzu. Idealnie, gdy poszewki dekoracyjne mają ten sam nadruk, jak np. zasłony w salonie. Uzyskujemy wtedy efekt harmonii i spójności, ale jednocześnie ożywiamy wnętrze dotychczas bez wyrazu. Kontrast jednolitej tkaniny obiciowej i dekoracyjnego nadruku jest zawsze dobrym rozwiązaniem.

Dla osób, które nie boją się odrobiny dekoratorskiego szaleństwa, skierowana jest jeszcze odważniejsza propozycja: to poduszki ozdobne o różnych wzorach. Paski, drobne prążki, kwiaty, kropki – czyli totalne szaleństwo wzorów, ale z zachowaniem barwy wiodącej. W tym szaleństwie jest metoda na energetyczne, pełne życia wnętrze salonu.

Poduszka

Dla osób, które nie lubią takiej dawki ekstrawagancji, ale czują, że ich salon jest nudny i monotonny, dekoratorzy proponują jednobarwne poduszki dekoracyjne do salonu, ale w kolorze kontrastującym z meblami wypoczynkowymi. Aby było ciekawiej, warto, by wszystkie poduszki utrzymane były w tej samej barwie, ale o różnym nasyceniu. Jeśli więc mamy do czynienia z szarym narożnikiem lub kanapą, można zastosować poduszki ozdobne w kolorze niebieskim, zielonym czy czerwonym. Dla spragnionych soczystych kolorów dobry będzie kolor pomarańczowy lub żółty. Warto wtedy powielić tą barwę również w innych dodatkach: wazon na kwiaty czy osłonka na doniczkę będzie świetnym dopełnieniem.

Wśród interesujących rozwiązań należy również wyróżnić poszewki na poduszki z ciekawymi nadrukami i sentencjami. Pozwalają one zindywidualizować salon, nadając mu osobistego charakteru. Wiele mówią o właścicielu i jego podejściu do urządzania, a nadrukowane treści z dużą dawką poczucia humoru pokazują jego dystans do świata i samego siebie.

Poszewki na poduszki są łatwo dostępnym elementem – znajdziemy je w każdym sklepie z wyposażeniem wnętrz. Pozwalają w szybki i tani sposób walczyć z monotonią we wnętrzu, bez nadmiernych nakładów finansowych. Co najlepsze, te kosmetyczne zmiany nie wymagają kosztownych i uciążliwych remontów, ale gwarantują urozmaicenie i ożywienie wnętrza z natychmiastowym efektem. Przykładowe wzory warto obejrzeć http://i-firany.pl/poduszki-dekoracyjne-poszewki

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here