Pomysły na weekend w Gdańsku

Nasz piękny kraj posiada wiele atrakcyjnych miast, które warto zwiedzić podczas urlopu i wakacji. Jednym z takich miast jest Gdańsk. Oprócz morza, które jest niezaprzeczalną jego zaletą, możemy tutaj zwiedzić wiele ciekawych budynków i parków. Na podziwianie Gdańska nie wystarczy na pewno jeden dzień, dlatego zarezerwujmy sobie trochę więcej czasu na to piękne miasto. Na pewno nie będziemy żałować.

Stare Miasto

Stare Miasto w Gdańsku przyciąga turystów pięknymi pod względem architektonicznym kamienicami, zdobionymi bramami i różnymi artystycznymi wydarzeniami, takimi jak na przykład Jarmark Dominikański — największy tego typu jarmark w Europie. Wybierając się na spacer po starym mieście na pewno nie będziemy się nudzić. Każdy budynek ma tutaj swoją historię, mamy możliwość zwiedzania niektórych z nich wraz z przewodnikiem, który przekaże nam dużą wiedzę historyczną oraz opowie ciekawostki dotyczące danego miejsca. Stare Miasto na pewno ma niepowtarzalny klimat, turystom wydaje się, że czas zwalnia tutaj na chwilę. Tak jak nigdzie, można tu zapomnieć o szarej codzienności i problemach.

Restauracje w Gdańsku

Na Starym Mieście mamy ogromny wybór lokali gastronomicznych. Znajdziemy tutaj dania ze wszystkich zakątków świata, ale i polskie, tradycyjne restauracje. Każdy znajdzie coś dla siebie. Ogrom różnych restauracji, kawiarni, lodziarni, pizzerii sprawia, że na pewno nie wyjdziemy ze starego miasta głodni po długim zwiedzaniu. Restauracja znajdują się również w innych miejscach, np. w Jelitkowie, gdzie mieście się  RestauracjaNadPotokiem.pl

Muzeum II Wojny Światowej

Muzeum II Wojny Światowej to idealne miejsce dla pasjonatów historii, ale i dla wszystkich zainteresowanych dziejami swojej ojczyzny. Wystawy w tym muzeum zostały starannie przemyślane, tak by pozostawić w naszych głowach na długo wspomnienia z tego miejsca. Jest to świetne miejsce na wycieczkę edukacyjną dla starszych dzieci i młodzieży, ponieważ zwiększy ich świadomość na temat wydarzenia, jakim była II Wojna Światowa. Tutaj również do dyspozycji mamy przewodnika, który objaśni nam elementy wystawy i podzieli się swoją szeroką wiedzą historyczną.

Park Oliwa — wytchnienie na łonie natury

Jeśli po zwiedzaniu szukasz miejsca, gdzie odpoczniesz i zrelaksujesz się w kameralnym otoczeniu to Park Oliwa jest idealnym miejscem. Piękno natury i ciekawe formy roślinne sprawią, że odpoczniesz i odzyskasz energię na dalsze podboje Gdańska. W parku znajduje się wiele ciekawych alejek i dużo ławek, na których można przysiąść i odetchnąć. To idealne miejsce na wieczorny, romantyczny spacer.

Plaża Stogi — czyli piękno polskiego morza

Zwiedzając Gdańsk nie możemy zapomnieć o odwiedzeniu polskiego morza. Szukając idealnej plaży dla siebie zastanówmy się nad plażą Stogi — jest ona szeroka i każdy znajdzie miejsce dla siebie. Piękny morski krajobraz oraz widok na port sprawi, że przywieziemy z tego miejsca cudowne wspomnienia. Warto przyjechać tutaj całą rodziną, dzieci będą mogły pobawić się na plaży i korzystać z uroków słonecznej pogody. Romantyczne spacery brzegiem morza to idealny pomysł na romantyczny wieczór dla zakochanych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here