Procesor dla gracza w Gdańsku

Komputer dla gracza musi być jednostką złożoną optymalnie w każdym detalu. Jakość gry z najwyższymi parametrami jest uzależniona od wyboru karty graficznej, układu chłodzenia i wielu innych elementów. Jedna z najważniejszych decyzji dotyczy procesora. Na co powinni zwrócić uwagę gamerzy z Gdańska przy zakupie tego podzespołu?

Procesor – serce komputera do gier?

To od pracy procesora (CPU) uzależniona jest wydajność całego komputera i jego poszczególnych podzespołów. Centralna jednostka obliczeniowa służy do analizy danych, a przede wszystkim do przetwarzania komend ze strony użytkownika. Im lepsze parametry CPU, tym większe możliwości maszyny. W połączeniu z innymi, wysokojakościowymi podzespołami taki sprzęt może zagwarantować najlepsze osiągi pod kątem wymagającego gamingu. Podczas przeglądania ofert na stronie https://www.sferis.pl/procesory-2895/amd szybko zauważysz, że poszczególne modele są kategoryzowane ze względu na różne parametry. Na które zwrócić uwagę podczas zakupów? O tym poniżej.

Najważniejsze parametry procesora

  • Liczba rdzeni procesora wpływa na szybkość pracy i możliwość wykonywania wielu zadań jednocześnie. I choć jeszcze stosunkowo niedawno wrażenie robiły 2- czy 4-rdzeniowe CPU, to dziś gamerzy wybierają np. 10- czy 16-rdzeniowe jednostki.
  • Liczba wątków również jest parametrem wskazującym na wydajność.
  • Pamięć podręczna typu L2 lub L3 jest polecana w komputerach do wymagających zadań, w tym gamingu.
  • Taktowanie – wyrażane w GHz – także sugeruje wydajność i prędkość CPU, ponieważ oznacza liczbę cykli wykonywanych przez procesor w ciągu sekundy.

Znaczenie mogą mieć też takie kwestie jak wzmacniana konstrukcja czy dodatkowe, innowacyjne technologie stosowane przez najlepszych producentów na rynku.

Producenci

Rynek procesorów jest zdominowany przez dwie marki – Intel i AMD. Intel rozwija przede wszystkim serie Core i- (i3, i5, i7, i9), ale także Celeron, Pentium czy Xeon. Z kolei AMD słynie z procesorów Ryzen (3, 5, 7, 9), które w swoich najlepszych wariantach są częstym wyborem graczy, także z Gdańska.

Procesor a wybór płyty głównej

Gdy zdecydujesz się na wybrany procesor, sprawdź, z jakim gniazdem procesora (socketem) na płycie głównej jest kompatybilny. Poszczególne płyty główne są wykonywane z myślą o podłączeniu do nich CPU Intel lub AMD, dlatego to bardzo istotna kwestia.

Procesor – gdzie kupić?

Chociaż procesory są dostępne w gdańskich stacjonarnych sklepach komputerowych czy wybranych dyskontach RTV/AGD, najszerszy i najbardziej opłacalny wybór znajdziesz w sklepach internetowych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here