Włosy łatwo ulegają zniszczeniu i tracą piękny i zdrowy wygląd. Jest wiele czynników wpływających na nie negatywnie – zarówno naturalne jak i powiązane z zabiegami kosmetycznymi. Źle działa na nie farbowanie, korzystanie z lokówki i prostownicy czy nawet stosowanie nieodpowiednich szamponów. Także słońce czy wiatr sprawiają, że włosy stają się suche, łamliwe i pozbawione blasku.
Ogromne znaczenie dla zdrowia włosów ma dobór odpowiedniego preparatu przeznaczonego do ich mycia. Pielęgnacje należy zacząć od delikatnego szamponu lub odżywki. Nakładamy ją na wilgotne włosy i po około trzech minutach zmywamy. Potem najlepiej zastosować szampon dla dzieci i na koniec zastosować tym razem już silniejszą odżywkę.

Raz w tygodniu zastosujmy peeling do włosów. Oczyści on je z pozostałości kosmetyków, po peelingu nałóżmy na nie maskę owińmy folią i ręcznikiem i tak pozostawmy na około pół godziny.
Pamiętajmy, że pod wpływem słońca farbowane włosy tracą kolor i blask. Z tego powodu na wakacjach stosować należy kosmetyki zawierające wyciągi z ziół i owoców cytrusowych, ale także olej arganowy. Zioła dodadzą włosom blasku, a olej odżywi i nawilży nadwyrężone włosy.

http://www.chilichilly.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here